Autoshow přilákala i přes nepřízeň počasí spousty motoristických nadšenců

22.10.2016 17:03

I když podzimní pokračování oblíbených celodenních volných jízd na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu The Most AUTOSHOW #4 provázela nepřízeň počasí, na počtu návštěvníků to znát nebylo. Návštěvnost byla srovnatelná s jarní autoshow začátkem dubna, kterou navíc hojně prohřívaly sluneční paprsky. Na dráze se tentokrát vystřídalo na 650 řidičů, jízdu po okruhu s vlastním vozem si pořádně užili. Zájem byl i o taxijízdy ve speciálech řízených zkušenými piloty,“ potvrdila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Kromě exhibičního závodu upravených speciálů vzbudil ohlas mezi řidiči i návštěvníky akce zejména druhý ročník jednokolového, odlehčeně pojatého klání amatérských jezdců LOUDA CUP. Na startu formou Le Mans stanulo dvanáct odvážlivců. Organizátoři jim na přední kapotu jejich vozu umístili košík a do něj vložili tenisový míček. Pokud by při jízdě vypadl, znamenalo by to diskvalifikaci. Na vítěze pak čekala v cíli velmi zajímavá odměna, kterou věnovala společnost Louda Auto, partner závodu.

„Prémie pro vítěze byla jistě pro všechny účastníky velkou motivací. Prvnímu v cíli totiž společnost zapůjčí zcela nový model vozu Audi A4 s plnou nádrží na celý víkend. Štěstí – i když evidentně podpořené řidičským uměním – se nakonec usmálo na Daniela Trnku s Hondou S2000, který závod s přehledem vyhrál. Při dekorování tří nejlepších svou radost z originální ceny vůbec neskrýval,“ popsala Raková.

Podzimní autoshow nabídla i novinku. Na své si totiž přišli také řidiči s drifterskými choutkami, kteří krotili své vozy na více než čtyřkilometrovém okruhu mosteckého autodromu v kontrolovaném smyku.

Přesně za týden se autodrom rozloučí se sezonou posledním podnikem tohoto roku. Přivítá závod The Most RALLY #1, který se pojede v areálu mosteckého autodromu jako rallyexhibice v sobotu 29. října. Mezi dosud přihlášenými jezdci nechybějí zajímavá jména ostřílených soutěžáků, například Lukáš Pondělíček na Citroënu C2R2 Max, Martin Hudec se Škodou Fabií R5 či loňský absolutní vítěz Rallysprint Série Ondřej Bisaha s Fordem Fiesta R5. Na sever Čech dorazí také Břetislav Enge, který usedne za volant historické Škody 130 LR. Navigovat mu bude stejně jako loni dcera Lucie. Kromě napínavé podívané diváky čeká i bohatý doprovodný program. Více informací zde.