Závodní trať patřila tentokráte běžcům

30.06.2015 10:48

Celkem 150 běžců se seřadilo na startovní čáře závodního okruhu Autodromu Most, aby podpořili již tradiční Olympijský den. Běhu se odvážně zúčastnil také primátor města Jan Paparega. Organizátor akce na Mostecku Petr Pábišta účast běžců chválil. „Příjemným překvapením byl vysoký počet běžců. Je vidět, že i na Mostecku se zabydlel nový fenomén doby, kdy lidé začali běhat a počasí bylo také ideální.“

Na závodním okruhu se běžely dvě trasy s různými délkami.  Běžci si tak mohli vybrat mezi osm kilometrů dlouhou trasou a druhou o polovinu kratší. Mezi muži dominoval Jiří Filingr, který uběhl 8 kilometrů za 29:37. Stejnou trasu mezi ženami uběhla za 38:46 Jana Bulecová, která si tak zasloužila první místo v běhu na osmikilometrové trati. Kratší trasu vyhrál Jakub Záruba a Pavlína Kremlová. „Autodromu Most patří velký dík za poskytnutí závodní dráhy a veškerého servisu spojeného se závodem. Většina běžců závodila na okruhu poprvé a byla nadšena prostředím a skvělou atmosférou,“ doplnil Pábišta.

Letošní Olympijský běh se uskutečnil v rámci T-Mobile. Část startovného půjde na podporu charitativní činnosti Olympijské nadace, která umožňuje sportovat sociálně slabším dětem.