The Most Challenge

The Most Challenge je celoroční soutěž, při níž se její účastníci – amatérští jezdci – snaží dosáhnout na velkém závodním okruhu autodromu co nejlepšího času na jedno kolo.

Prvotním impulzem ke vzniku The Most Challenge byl rekord jednoho z nejznámějších českých závodníků a dvojnásobného vítěze evropského šampionátu cestovních vozů (ETCC) Petra Fulína. Skvělého času dosáhl na mosteckém autodromu právě v sériovém voze. Pomyslně hozenou rukavici ihned zvedl Vojtěch Štajf se Subaru, který se pokusil rekord překonat. Oba počiny vedly organizátory k založení exkluzivního klubu rychlých sériových aut, ve kterém si lidé z řad široké veřejnosti mohou zkusit zajet se svými vozy v rámci volných jízd kolo po okruhu v čase pod dvě minuty.

Nejbližší termín

2017 čas
4. květen 18.15 - 20.00
23. květen 18.00 - 20.00
13. červen 18.15 - 20.00
27. červen 18.15 - 20.00

Podmínky

Zúčastnit se soutěže je možné pouze v sériovém voze, který může být doplněn o prvky příplatkové výbavy. Jednou ze základních podmínek je umožnit odbornému dohledu posoudit, zda je vozidlo vhodné k účasti, a respektovat konečné rozhodnutí o jeho způsobilosti.

Specifikace sériového vozu

Jde o neupravený vůz schválený pro silniční provoz. Musí mít platnou technickou kontrolu a registrační značku. Účastník soutěže se prokáže malým technickým průkazem, občanským průkazem a vyplněným prohlášením, jež obdrží při registraci na místě. Nutným vybavením je helma, kterou si lze v případě potřeby zapůjčit.

Kontrola před jízdou:
  • pneumatiky - musí být sériové
  • brzdy
  • viditelné úpravy motoru

Pořadatel bude kontrolovat hlučnost všech zúčastněných vozidel.

Cena

Poplatek za účast v soutěži The Most Challenge činí 400 Kč, což je obvyklá cena desetiminutové volné jízdy. Poplatek zahrnuje zapůjčení profesionálního zařízení pro oficiální změření času ostrého kola.

Časový harmonogram

Po nezbytných administrativních úkonech a uhrazení poplatku přistoupí organizátoři ke kontrole vozidla a instalaci měřicího zařízení. Soutěžící poté odjede tři kola po okruhu. První je zahřívací, ve druhém – ostrém – se měří čas. Třetí kolo je vyhrazeno pro návrat do boxu.

Výhra

Celkový vítěz s nejrychlejším časem získá zdarma závodní licenci. Dalším bonusem je možnost absolvovat kurz sportovní jízdy za účasti profesionálního závodního jezdce Tomáše Pekaře, který obsadil stříbrnou příčku v loni obnoveném seriálu Škoda Octavia Cup. Absolutního vítěze The Most Challenge čeká také jedinečná příležitost řídit safety car při závodech evropského šampionátu tahačů Czech Truck Prix v příštím roce. Jezdci, kteří dosáhnou nejlepšího času v jednotlivých vypsaných kategoriích, se mohou také bezplatně zúčastnit kurzu sportovní jízdy s Tomášem Pekařem a obdrží i další zajímavé ceny.

Doplňkové služby

  • zapůjčení helmy v omezeném počtu na místě

 Po předchozí objednávce min 24hod předem je možné dále:

  • profesionální fotograf
  • pronájem onboard kamer
  • přítomnost profesionálního instruktora

PROPOZICE

 


Nejbližší akce

27.04. AUTODROM MOTO DAFIT FILLA RACING AGENCY
28.04. AUTODROM MOTO FR PERFORMANCE MOTORRADTRAINING
29.04. AUTODROM MOTO FR PERFORMANCE MOTORRADTRAINING
30.04. AUTODROM MOTO FR PERFORMANCE MOTORRADTRAINING
01.05. AUTODROM MOTO DT BIKE PROMOTION
02.05. AUTODROM MOTO DT BIKE PROMOTION
03.05. AUTODROM MOTO VALENTINOS MOTORSPORT
04.05. AUTODROM MOTO VALENTINOS MOTORSPORT
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít