30 let Czech Truck Prix: Češi na stupních vítězů a skvělá atmosféra

04.09.2022 20:35

Autodrom Most má za sebou víkend plný motorsportu. Jubilejní třicátý ročník Czech Truck Prix přinesl dramatické souboje závodních trucků, nascarů i cestovních vozů a Čechy na stupních vítězů.

 

Nejnabitější závodní víkend sezóny přinesl deset závodů ve třech sériích. „Opět jsme měli možnost vidět skvělé závody, ve všech sériích byli na stupních vítězů čeští jezdci a atmosféra byla fantastická. Vděčíme za to především skvělým fanouškům, kterých jsme během víkendu napočítali 35 400,“ shrnuje víkend Josef Zajíček, předseda představenstva Autodrom Most.

 

Tradiční Czech Truck Prix přinesl po oba dny dramatické souboje a přestože Adam Lacko z týmu Buggyra Racing ani v jednom ze čtyřech závodů nebral zlato, tak může být se svým výkonem spokojený. Diváky zvedl z lavic zejména druhý sobotní závod. Souboje až do poslední zatáčky posledního kola mezi Jamiem Andersonem a Lukasem Hahnem, využil právě Adam Lacko, který v nájezdu na cílovou rovinku předjel Hahna, a vybojoval tak na poslední chvíli druhé místo. Diváci v tribunách skandovali Adamovo jméno jako na fotbale a jiné to nebylo ani v neděli, kdy Lacko v posledním závodě víkendu obhájil druhé místo a tribuny to opět ocenily fantastickým způsobem.

 

V druhé závodní sérii víkendu drželi čeští fanoušci palce loňskému šampionu třídy EuroNASCAR 2 Martinu Doubkovi. Ten letos startoval i v kategorii EuroNASCAR PRO, ale smůla ho provázela hlavně v sobotu, kdy po kolizi musel z prvního závodu odstoupit. Chuť si spravil až v závodě kategorie EuroNASCAR 2 kde vybojoval druhé místo. V neděli se mu více dařilo opět závodě kategorie EuroNASCAR 2, což znamenalo opět druhé místo.

 

Velká očekávání vzbuzoval závěrečný závod šampionátu TCR Eastern Europe, v němž o titul bojoval Petr Semerád z Hyundai Janík Motorsport. Zatímco sobotní závod dopadl podle představ - Semerád vyšel vítězně ze souboje s Polákem Bartoszem Groszkem - rozhodující nedělní závod znamenal obrovské zklamání. Naděje na titul ukončila bohužel porucha motoru. Útěchou pro tým Hyundai Janík Motorsport, tak byl alespoň zisk titulu mezi týmy. Šampionem východoevropské TCR se tak prakticky bez boje stal Bartosz Groszek. Nedění závod nicméně naprosto suverénně ovládl Petr Fulín, který zvítězil s náskokem skoro 10 sekund a opět tak potvrdil své jezdecké kvality.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři