ADAC HAIGO vyráží do dalšího roku s novým promotérem

27.12.2023 09:20

Celých devatenáct let táhl promotérskou káru seriálu HAIGO Stromhard Kraft a příští rok ADAC HAIGO slibuje opět závody především východoevropských značek aut a formulí.

Zejména východoněmecké stroje éry DDR byly k vidění při závodech Historische Automobilrennsport InteressenGemeinschaft Ostdeutschland (HAIGO) pořádané ADAC Saschsen.

Od sezóny 2024 převezme ADAC Sachsen kompletní vedení organizace série a investuje do další existence tohoto historií vonícího šampionátu. Základem je udržet sérii, přičemž se nebude investovat jen do budování lepších podmínek pro jezdce, ale také se ADAC Sachsen více zaměří na budování vnější image.

Revizí projdou i předpisy série a pohár bude založen jako národní série. Kompletní kalendář bude uveřejněn v lednu, ale můžete se již teď těšit na vzrušující souboje cestovních a formulových vozů bývalého poháru přátelství na autodromech v Mostě, Brně nebo polské Poznani.

Sportovní ředitel ADAC Sachsen Peter Weidinger se vyjádřil k budoucnosti pozitivně a věří, že úzká výměna názorů mezi jezdci a vedením série přinese pozitivní výsledky a seriál se bude dále rozvíjet.

Text: Vláďa Rožánek, ADAC Sachsen e.V.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři