Autodrom Most zve společně s Kudyznudy do Mostu a okolí

25.08.2021 12:55

Autodrom Most zve společně s Kudyznudy do Mostu a okolí

 

Kudyznudy (Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism) byl partnerem nového závodního víkendu mosteckého autodromu, Mistrovství světa SUPERBIKE. Závodní víkend sice již proběhl, i tak má ale autodrom co nabídnout. Vedle volných jízd pro veřejnost, nebo testování a tréninků pro závodní týmy je to díky spolupráci s agenturou CzechTourism i zabezpečení pestrého programu pro celé rodiny při jejich dlouhodobějším pobytu v regionu.

Kudznudy vytipoval pro návštěvníky autodromu v jeho okolí turisticky velmi atraktivní lokality, ale také nádherná a okouzlující dosud neobjevená, nebo málo frekventovaná místa. „Spolupráce funguje velmi dobře, právě tuzemské atrakce se nyní těší velkému zájmu lidí u nás. Kvůli nejistotě v souvislosti s šířící se nákazou covid-19 se většina z nich obávají vycestovat do zahraničí. A Mostecko i celý Ústecký kraj má nejen díky probíhající rozsáhlé rekultivaci krajiny opravdu co nabídnout,“ vysvětila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Severní Čechy jsou podle ředitele agentury CzechTourism Jana Hergeta oblíbenou turistickou destinací nejen ve svých hornatých částech, jež disponují silným potenciálem pro rozvoj zimních sportů. V letní sezoně stále více lidí preferuje pěší a poznávací turistiku či cykloturistiku. „S rozšířením elektrických kol stoupá i věk mužů a žen, kteří tuto oblíbenou volnočasovou aktivitu vyznávají,“ doplnil.

Ústecký kraj navštívilo v loňském roce více než 3,4 milionu turistů. Nejvyhledávanějším cílem byl chomutovský Podkrušnohorský zoopark, který je od autodromu vzdálený jen 20 kilometrů. „Následují tradiční turistické bašty, jimiž jsou kamenické soutěsky a Edmundova soutěska v srdci Národního parku České Švýcarsko a dále terezínský památník,“ vyjmenoval Herget.

Novinkou mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce města Most také patří jezero stejného jména. Jezero se nachází pod vrchem Hněvín, těsně u přesunutého chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Vzniklo na místě bývalého královského města Most, jež muselo ustoupit těžbě. Vodou se naplnilo v září 2014 a vznikla zde nová rekreační zóna. Otevřeno je od září 2020. Zatopená plocha činí 309,4 hektaru, obvod jezera je přes 9 kilometrů, maximální hloubka 75 metrů. Rozlohou jde o druhé největší jezero v ČR.

Ze sakrálních památek turisty nejvíce zajímá mostecký kostel Nanebevzetí Panny Marie, přesunutý v roce 1975 kvůli těžbě uhlí unikátní metodou po kolejích, či nedaleký klášter v Oseku.

V Ústeckém kraji je, ale mnoho dalších turisticky zajímavých lokalit. Jejich výčet a popis zájemci najdou na webových stránkách agentury CzechTourism www.kudyznudy.cz.

Ani autodrom nezůstává pozadu. Kromě adrenalinových zážitků pro fanoušky motoristického sportu organizuje pro řidiče kurzy bezpečné i sportovní jízdy se zaměřením na zkušené či začínající řidiče, seniory nebo dámy za volantem. Vítáni jsou i aktivní sportovci, autodrom pořádá amatérské běžecké závody včetně vytrvalostních. Děti mají k dispozici dopravní hřiště vybavené značkami a semafory, zdarma si mohou zapůjčit kola, koloběžky, odrážedla a také přilby.

www.kudyznudy.cz

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři