Autodrom obkrouží na 300 cyklistů, tentokrát v noci

31.07.2017 10:42

Na 300 účastníků 5. ročníku cyklo handy maratonu v doprovodu příbuzných, přátel a známých dorazí postupně od úterního večera do středečního brzkého rána do areálu mosteckého autodromu. Na 35 čtyř nebo osmičlenných smíšených týmů zdravých a handicapovaných cyklistů čeká tentokrát noční časovka v podobě jednoho kola po velkém závodním okruhu, každý tedy musí ujet 4,212 kilometru. Maraton odstartuje v úterý 1. srpna v 11:30 hodin z Prahy od Břevnovského kláštera, Most bude jednou ze zastávkou na trase kolem celé republiky s výjezdem do německých Drážďan.

„Maraton přivítáme už podruhé. Tentokrát je to pro nás o něco náročnější tím, že soutěžící dorazí v úterý zhruba ve 20:00 hodin, poslední týmy zdolají povinné kolo na autodromu kolem 05:00 hodin ve středu ráno. Nicméně jsme připraveni, uděláme vše pro to, aby cyklisté byli maximálně spokojeni,“ uvedla eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Itinerář non stop pětidenního Metrostav handy cyklo maratonu napříč republikou v časovém limitu 111 hodin s výjezdem do Drážďan zavede soutěžící tentokrát k barokním památkám ve všech čtrnácti krajích České republiky.

Jeden z největších sportovně-integračních projektů současnosti je postaven na jednoduchém konceptu. Cyklistický tým, jehož součástí musí být minimálně jeden člověk s jakýmkoli druhem postižení jede navíc pro člověka krátce po úrazu či nemoci, který se s handicapem teprve učí žít. Smyslem je ukázat, že zdraví a handicapovaní mohou společně tvořit jeden fungující tým, který má šanci obstát i v podmínkách extrémního závodu. Cílem ale není dosáhnout co nejlepšího výsledného času, nýbrž reprezentovat co možná nejlépe myšlenky vzájemné spolupráce, integrace, solidarity a přátelství.

Slavnostní cíl s ceremoniálem ukončí letošní ročník 5. srpna v Praze na Kampě, a to v duchu párty od 15:00 do 21:00 hodin. Vstup je zdarma, vystoupí kapely Děda Mládek Ilegal Band a Eddie Stoilow.

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři