Autodrom ožil zvídavými dotazy návštěvníků z dětského domova

02.03.2017 15:08

Dvacet chlapců a dívek z mosteckého dětského domova a zařízení Mosťáček pro děti vyžadující okamžitou pomoc, které je jeho součástí, zavítalo v tomto týdnu do areálu autodromu. Prohlédli si dispečink ve startovní věže a svezli se také v rychlém voze safety car po velkém závodním okruhu. Dětí se ujal zástupce sportovního ředitele společnosti AUTODROM MOST Pavel Kužník, seznámil je s historií areálu a vyjmenoval závody a další aktivity, které mostecký stánek motoristického sportu každoročně pro své fanoušky připravuje. Nechyběly ani praktické ukázky.

„Chlapce, ale i dívky nejvíce zaujal náš vůz rychlé technické pomoci, který vyjíždí v případě problémů na dráze, například při havárii některého ze závodníků. Vyzkoušeli si i hasičskou helmu a bundu, potěžkali si hydraulické vyprošťovací zařízení používané při záchraně pilotů, kteří jsou zaklíněni v nabouraném voze,“ upřesnil Kužník.

Vyvrcholením exkurze byla bezesporu jízda po dráze v rychlém voze safety car. „Do pocitů nadšení se přeci jen sem tam vkradlo trochou strachu, samozřejmě hlavně v zatáčkách. Ale celkově byly děti statečné a pořádně si to užily,“ popsal Kužník.

Líbila se mu i zvídavost chlapců a dívek. „Jeden z hochů se zajímal o to, jak se se závoděním začíná. Takže kdo ví, třeba ho jednou uvidíme jako pilota prohánět se po našem okruhu v kokpitu rychlého a silného stroje. Rozesmál nás dotaz, zda máme v našem autoparku nejrychlejší vůz planety Buggatti Veyron. Kéž by. Ale bohužel. Tazatele i sami sebe jsme museli zklamat,“ dodal.

Nabídku vedení společnosti AUTODROM MOST ředitelka dětského domova Marcela Stütz přivítala. „Jsem moc ráda, že jsme mohly s dětmi na autodrom přijet. Každé vytržení z běžného všedního života samozřejmě velmi vítají, exkurze s odborným výkladem byla pro ně navíc opravdovým zážitkem,“ svěřila se sympatická žena.

I ona se svou kolegyní vychovatelkou se od průvodce dočkala lichotek. „Nepotřebovaly žádného chlapa. Děti naložily do větší a menší dodávky, přičemž každá si sedla za volant jedné z nich. Výlet tak byl stylový. Příště dámám nabídneme, aby své svěřence svezly i po okruhu. Závodní vůz jim půjčíme,“ doplnil s úsměvem Kužník.

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři