Autodrom přivítá o víkendu vrchařský závod Triola cup

13.04.2016 15:48

Už o víkendu 16. a 17. dubna mostecký autodrom přivítá příznivce závodů do vrchu. Startuje totiž letošní ročník nezávislých seriálu Triola cup. Kvalitní a bezpečná trať v celkové délce 2,5 kilometru je pro jezdce připravena na malém závodním okruhu v areálu polygonu, kde budou mít jednotlivé týmy i zázemí.

Pro diváky je volba netradičního prostředí velkou výhodou. Kromě napínavých soubojů vrchařů mohou totiž sledovat i zahájení motocyklové sezony v prostoru velkého závodního okruhu. Vyznavači jednostopých vozidel se sejdou v sobotu 16. dubna při příležitosti The Most MOTOSHOW #1. Obě dráhy jsou propojené, návštěvníci tak mohou libovolně korzovat po celém areálu. Vstup na Triola cup i setkání motorkářů je navíc zdarma.

Stejně jako MOTOSHOW také vrchařské závody obohatí pestrý doprovodný program. „Diváci se mohou těšit například na truck show. Nový partner legendy Frankie Vojtíška pro letošní evropský šampionát tahačů na okruzích, mostecký závodník Jiří Stránský, se předvede na vrchařské trati se svými truckem MAN. Zájemci si mohou objednat taxijízdu v driftovém speciálu BMW s Michalem Reichertem, dvoudenní maraton nabídne i řadu dalších atrakcí. Pořadatelům se podařilo zajistit také živý online přenos ze závodů,“ uvedla eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST.

Do prvního závodu nového ročníku Triola cupu, nad nímž převzal záštitu ústecký hejtman Oldřich Bubeníček, se přihlásilo 81 jezdců. Podle výkonnosti motorů a úprav vozů se rozdělí do dvaadvaceti kategorií. Historie seriálu se začíná psát v roce 1999, kdy se vrchaři poprvé vydali z Horního Jiřetína do Nové Vsi v Horách. Prostory a potřebné zázemí tehdy poskytl aktérům závod Triola, který sídlí právě v Horním Jiřetíně. Po něm pak pořadatelé soutěž pojmenovali.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři