Autodrom přivítal účastníky prvních letošních motocyklových kurzů

22.04.2016 19:06

Více než 30 vyznavačů a milovníků jednostopých vozidel se přijelo do areálu mosteckého autodromu zdokonalit v ovládání svých strojů. Přivítali je instruktoři letošních prvních dvou kurzů bezpečné jízdy na motocyklu: Trénink FOR MOTO s Mírou Lisým a The Moto Camp 2016, který společnost AUTODROM MOST pořádá ve spolupráci s časopisem MOTOCYKL. Obě se vydařily, přálo i počasí.

Trénink pod vedením kaskadéra a testovacího jezdce Míry Lisého je zaměřený na osvojení dovedností bezpečné jízdy na motocyklu a řešení krizových situací na silnici. Nechybí ani příprava řidiče a jeho stroje před jízdou. Výcvik je vhodný pro začátečníky i pokročilé jezdce, kteří používají silniční typ motocyklu.

Intenzivní jednodenní tréninkový kemp pod taktovkou redaktorů časopisu MOTOCYKL a tuzemské trenérské špičky Jiřího Heiníka je určený pro majitele cestovních endur, cestovních motocyklů a naked-biků, kteří se chtějí zdokonalit v jízdě v terénu, obratnosti v zatáčkách i na závodní dráze.

Teoretická příprava v učebně zaujala i eventovou manažerku společnosti AUTODROM MOST Veroniku Rakovou. „Bylo to hodně zajímavé. Instruktor předvedl, jak posílit potřebné svaly na velkých balonech. Upozornil také, že řídítka nejsou držátka. Motocykl musí mít jezdec pod kontrolou celým tělem. Proto je právě důležité správně a účinně posilovat vnitřní svalstvo v oblasti břicha a zad,“ zprostředkovala své postřehy.

Zájem o kemp organizátory podle šéfredaktora časopisu MOTOCYKL Martina Tománka příjemně překvapil, chtějí ho proto ještě dvakrát zopakovat. „Je vidět, že mezi motorkáři je spousta odpovědných a rozumných lidí, kteří se chtějí svůj stroj naučit co nejlépe ovládat a výrazně tak posílit aspekt bezpečnosti. Kurz jsme navíc sestavili tak, aby si klienti jízdu co nejvíce užili a vychutnali. Vždyť jednostopá vášeň je především právě o parádním svezení na trati s pohodovou atmosférou a s partou podobně postižených jedinců,“ doplnil.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři