Autoklub ČR ocenil Gerharda Ittnera za přínos motoristickému sportu

24.11.2016 14:11

Prezídium Autoklubu ČR (AČR) ocenilo bývalého sportovního ředitele mosteckého autodromu Gerharda Ittnera za dlouholetou práci v oblasti motoristického sportu, získal odznak Granátový lev. „Odznak je celý ze zlata a autoklub jej uděluje jako nejvyšší možné poděkování při valné hromadě, která se koná každé čtyři roky,“ vysvětlila Klára Sobotková z mediální sekce AČR.

Gerhard Ittner byl v oblasti motorsportu velmi aktivní. Kromě své srdeční záležitosti, kterou je mostecký autodrom, působil i v mnoha dalších funkcích. Byl dlouholetým významným licencovaným činovníkem federace automobilového i motocyklového sportu, členem silniční komise FIM Europe, předsedou silniční komise Federace motocyklového sportu AČR, sportovním komisařem a předsedou komise závodů na okruzích Federace automobilového sportu AČR.

„Pan Ittner věnoval motoristickému sportu a mosteckému okruhu velkou část svého života. Toto ocenění je důstojným ukončením jeho kariéry činovníka a motoristického funkcionáře. Jsem rád, že na něj a jeho zásluhy členové Prezídia AČR nezapomněli a jméno Gerharda Ittnera bude navždy patřit mezi ikony motoristického sportu,“ vyzdvihl zásluhy svého předchůdce současný sportovní ředitel společnosti AUTODROM MOST Michal Marek.

Společně s Gerhardem Ittnerem Prezídium AČR ocenilo odznakem Granátový lev na víkendové valné hromadě v pražském Top Hotelu také bývalého předsedu Svazu motokrosu AČR  a člena Prezídia AČR Jiřího Charváta a bývalého automobilového závodníka a člena Prezídia AČR Jiřího Bergera, jehož aktivní kariéru jezdce ukončila v roce 1978 vážná havárie, po níž zůstal upoután na invalidní vozík.

Odznak Granátový lev je druhým nejvyšším oceněním AČR hned za čestnou funkcí AČR. Prezídium jej uděluje od roku 1996, laureátů je dosud 18. Patří mezi ně například česká automobilová závodnice a ve své době nejrychlejší žena světa Eliška Junková, fenomenální motocyklový jezdec František Šťastný či dlouholetý výkonný ředitel stáje F1 Ferrari a současný předseda Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jean Todt.

Valná hromada také zvolila nové vedení AČR na následující čtyřleté období. Po šestadvaceti letech končí ve funkci prezidenta Roman Ječmínek, který už nekandidoval. Nahradí jej právník Jan Šťovíček, prvním viceprezidentem se stal Stanislav Minářík.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři