Budoucí okruhoví šampioni si to rozdají o vánoční prémii

16.11.2016 13:32

Už v neděli 20. listopadu pokračuje od 09:00 do 15:00 hodin první kolo soutěže Automotoklubu Most s podporou Českého olympijského výboru a Autoklubu České republiky „Hledá se nový okruhový šampion“ pro mladé muže a ženy od 15 do 27 let. Amatérští jezdci se pokoušejí zajet co nejrychleji jedno kolo na malém okruhu mosteckého autodromu. Tentokrát čeká na tři nejlepší navíc mimořádná odměna v podobě vánočních poukazů společnosti AUTODROM MOST. Další termíny soutěže organizátoři zveřejní na webových stránkách www.autodrom-most.cz.

Vítěz nedělních jízd získá kromě postupu do druhého kola soutěže také voucher Vánoční ponožky, který kromě kvalitních a teplých ponožek obsahuje i kurz sportovní jízdy na autodromu. Stříbrnou příčku pořadatelé ocení voucherem Vánoční ponožky, který zahrnuje také testovací jízdu na velkém okruhu autodromu. Třetí nejrychlejší jezdec si domů odveze poukaz s ponožkami v hodnotě 500 korun.

Automobily pro soutěž o šampiona pořadatelé rozdělili do čtyř skupin podle poměru hmotnosti a výkonu, samostatnou kategorii pak tvoří jízdy na divokou kartu. Z každé skupiny postupuje do 2. kola soutěže 25 jezdců s nejlepšími dosaženými časy, na divokou kartu pak pět jezdců s nejlepšími časy. Ve 2. kole tak svede souboj 105 mladých mužů či žen. Třetí kolo se zúží ze 105 na 40 nejrychlejších mladých jezdců, ve finálním 4. kole poměří síly deset nejlepších. Více informací o soutěži včetně jejích pravidel zájemci najdou zde.

„Pokud v některé z kategorií nenaplníme počet postupujících, mají šanci jezdci z ostatních skupin. Může se tak stát, že místo 25 postoupí z každé skupiny do 2. kola soutěže více jezdců i ve slabších vozech,“ upřesnila Svobodová.

Přihlásit do soutěže se může prakticky každý občan ČR v dané věkové kategorii. Finanční nároky spojené s účastí jsou totiž právě díky podpoře Českého olympijského výboru a Autoklubu ČR minimální, naopak výherní ceny více než lákavé. Vítěz absolvuje jako jezdec závodní víkend obnoveného seriálu Octavia Cup v příštím roce. Jeho úspěšní rivalové, kteří skončí na 2. až 10. místě, získají volný vstup do okruhové školy autodromu. Další v pořadí až do 40. místa se pak mohou těšit na sportovní kemp s dvojnásobným vítězem evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petrem Fulínem.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři