Bývalý pilot F1 Karl Wendlinger se bude prohánět po mosteckém okruhu

22.09.2016 13:42

Do Mostu zavítá bývalý pilot F1 Karl Wendlinger. Divákům se představí na autodromu v pátek a v sobotu při místní premiéře závodů poháru DMV Gran Turismo Touring Car Cup, což je evropský okruhový seriál pro cestovní vozy i GT speciály. Usedne do Mercedesu Benz SLS AMG GT3, v němž se bude za volantem střídat se stájovým německým kolegou Josefem Klüberem. Souboje silných a superrychlých strojů fanoušci mohou sledovat zdarma, vstupné se tentokrát neplatí.

Sedmačtyřicetiletý Karl Wendlinger startoval v seriálu F1, který je královskou disciplínou motoristického sportu, v letech 1991 až 1995. Osudnou se mu málem stala Velká cena Monaka v květnu 1994, kdy v pátečním tréninku těžce havaroval. Bylo to jen čtrnáct dní po Velké ceně San Marina, kde zahynul jeho krajan Roland Ratzenberger a také brazilská legenda Ayrton Senna. Wendlinger na slavném městském okruhu ztratil kontrolu nad vozem a v blízkosti tunelu narazil do bariéry. Utrpěl těžká zranění hlavy a zlomeniny obou nohou. Lékař FIA na místě stabilizoval jeho životní funkce. Jezdec upadl do kómatu, z něhož se probral až po týdnu.

Na startovní listině mosteckého závodu DMV, který je předposledním z celkem osmi podniků letošní 27. sezony, figuruje 26 jezdců. Nechybí mezi nimi ani Čech Martin Jansa z týmu Action Racing Mania s vozem Porsche 991 GT3 Cup. Diváci se mohou těšit i na další nádherné speciály, například Audi R8 LMS, Lamborghini Gallardo GT3, McLaren MP4-12 GT3, Porsche 997 GT3 Cup, Chrysler Viper GTS-R, Ferrari 488 GT3 nebo BMW M235i.

Zatímco pátek 23. září je na autodromu vyhrazen tréninku a kvalifikacím, v sobotu 24. září si to už závodníci rozdají v ostrých soubojích o body. „Praxe je tedy odlišná od toho, na co jsme zvyklí. V neděli už žádný závod není. Apeluji tedy na fanoušky, aby si to nespletli a nedorazili, jak se říká, s křížkem po funuse,“ upozornila obchodní a marketingová manažerka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Připomněla, že divákům budou v areálu v době závodů k dispozici také motokárová dráha a offroad dráha pro čtyřkolky, otevřené bude i dětské dopravní hřiště s prolézačkami a skluzavkou. „Dospělí se mohou posilnit v našem BARBUSU, což je pojízdný autokar přestavěný na bar. Nabízí mimo jiného alkoholické i nealkoholické nápoje včetně míchaných,“ doplnila Svobodová.

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři