Bývalý šampion EuroNASCAR 2 Martin Doubek slaví desátou sezónu v NWES

03.01.2024 14:07

Martin Doubek je jedním z nejzkušenějších jezdců NASCAR Whelen Euro Series a v sezóně 2024 se vrátí do týmu Hendriks Motorsport. Rodák z Litomyšle bude opět startovat v obou divizích - EuroNASCAR PRO a EuroNASCAR 2. V sedmi z devíti sezón NWES Doubek startoval v obou šampionátech, ale vrcholem jeho dosavadní kariéry je titul v EuroNASCAR 2, který získal v roce 2021. Čech bude opět pilotovat vůz Ford Mustang #7 Hendriks Motorsport sponzorovaný společností Orion.

 

„Je to skvělá závodní série a už se těším na domácí závod na mosteckém autodromu,“ řekl Doubek po podpisu smlouvy s holandskou stájí vedenou Royem Hendriksem. „Mým cílem je zlepšit časy na kolo v kvalifikaci a vyhrát svůj druhý titul v šampionátu EuroNASCAR 2. Jsem také nadšený, že se vracím do týmu Orion Racing.“ Ve své kariéře má Doubek na kontě celkem sedm vítězství v závodech EuroNASCAR 2, z toho pět v mistrovské sezoně 2021 a dvě v roce 2020 na okruhu Zolder.

 

Pro devětadvacetiletého jezdce je důležité maximalizovat čas strávený na trati, protože si užívá každou vteřinu, kterou EuroNASCAR přináší, stejně jako otevřený paddock, grid walk a přehlídky, včetně té na domácím závodě na Autodromu Most v České republice. Závoděním v obou divizích se Doubek chce vrátit do čela pořadí EuroNASCAR 2 a bojovat o titul v nejnevyzpytatelnější divizi evropské série NASCAR. S devíti sezónami zkušeností na kontě se s Doubkem musí vždy počítat v boji o titul. 

Hendriks Motorsport získal dva tituly v EuroNASCAR PRO s Lorisem Hezemansem a tři tituly v EuroNASCAR 2 s Doubkem, Vittoriem Ghirellim a Liamem Hezemansem - mladším bratrem Lorise, který by se měl v sezoně 2024 vrátit do Toyoty Camry #50 Hendriks Motorsport. Díky čtyřem po sobě jdoucím týmovým šampionátům v letech 2019 až 2022 položil nizozemský závodní tým základy k tomu, aby se stal jednou z nejúspěšnějších organizací v historii seriálu. Doubek týmu plně důvěřuje, že bude opět bojovat o stupně vítězů, vítězství a tituly.

 

Seriál NASCAR Whelen Euro Series 2024 odstartuje 13.-14. dubna na okruhu Ricardo Tormo ve španělské Valencii. Seriál navštíví sedm tratí v sedmi evropských zemích, kde bude vyhlášen oficiální evropský šampion NASCAR. S návratem oválových závodů na nizozemském okruhu Raceway Venray se Hendriks Motorsport zúčastní domácího závodu 29.-30. června, zatímco Doubek bude závodit na domácí půdě na Autodromu Most 31. srpna a 1. září.

 

zdroj: NASCAR Whelen Euro Series / Nina Weinbrennerová

foto: Aleš Karban, Jan Huřík

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři