Carbonia Cup v Mostě letos podruhé, na dráhu vyrazí přes sto vozů

16.07.2019 10:27

Na velkém okruhu mosteckého autodromu pokračuje ve středu 17. června 9. ročník seriálu mezinárodních klubových automobilových závodů Carbonia Cup s více než sto vozy ve startovním poli. Do Mostu se letos vrací podruhé, sezonu zde jezdci i završí, a to 13. října. Fanoušci, kteří mají do areálu vstup zdarma, uvidí v akci sériové vozy, upravené cestovní a GT vozy, prototypy, speciální konstrukce, formulové vozy i tzv. velké motokáry značky Performer. Zpestřením napínavé podívané je kategorie Carbonia Junior Academy určená pro mladé nadějné jezdce, premiéru měla v roce 2016.

Lídry celkového pořadí po třech z celkem sedmi závodů letošní sezony jsou Nico Dauerer (skupina A cestovních a GT vozů), Martin Hanzl (skupina B sériových cestovních aut), MiVi (skupina C speciálních vozů a prototypů) a Honza Rieger (skupina D formulových monopostů).

Skupina A zahrnuje dvě závodní jízdy (A a A+ se silnějším obsahem motoru). Ve skupině A1 pojedou Monika Podhradská s Fábií, Jiří Mika s Citroenem Saxo VTS nebo Miroslav Pešek jr. s Fiestou a dva vozy týmu Chabr motorsport s Jiřím Krňákem a Matějem Chabrem. Do A2 nastoupí dva vozy Honda CRX s Jiřím Zemanem a Janem Teuserem, Pavel Zeman s Mazdou RX8 a Zbyněk Čurda s BMW M3. Ve skupině A3 přichystali svou techniku Václav Bumbálek s BMW 130i a dále pak Föster, Dietze, Hauesner, Schäfer, Krupka, Látr na BMW a Gerber s VW Golf 2 G60. Poslední skupinou závodu áček bude A7, tedy nejslabší ze skupin s většími úpravami motoru. V té pojede nejen Zdeněk Sýkora s Hondou CRX, ale také navrátilec na okruhy Jiří Bažata s Fábií či Němci Stubenrauch a Nico Dauerer s VW Scirocco.

A+ pak zahrnuje zbylé skupiny počínaje A4, kde budou k vidění souboje Otto Svobody a Karla Kováče s BMW. Ve skupině A5 pojede Ford Mustang Jana Starosty. Ve skupině A8 se po pauze vrací Vít Smejkal se Škodou Octavia EVO, síly si s ním změří Milan Valášek s Ginnetou G50 GTR či Pavel Sergovec a Thomas A. Anderson s KTM X-Bow GT4. Nejsilnější vozy zařazené do A9 pilotují Maverick Mitchell s Mercedesem GT3, Richie Rich s Audi R8 GT3, Lukáš Urban s Ultimou GTR nebo Roland Luger s Omegou DTM.

Skupina B sériových aut zahrnuje B6, tedy Fiat Abarth 500 Cup, kterou reprezentují Szilágyiové, Rastislav Merga, Pavel Marton nebo Radoslav Obrtal. Jiří Zeman starší je osamocen v B1 s Hondou Civic. V B2 diváci uvidí Göllnera, Štajdla a Arnolda s Hondou Civic Type R. Tomáš Beneš a Martin Hanzl s vozy Alfa se v B3 se střetnou se Zdeňkem Čurdou a Petrem Moučkou na BMW, Vladimírem Zelenkou s Audi, či Jiřím Švecem jr. s Porsche. V B4 nastoupí Radek Zimmer s Lotusem Exige. V B5, tedy ve vozech s obsahem motoru nad 3500ccm, pojede Standa Šedivec s Corvette ZR1, Ondřej Novák s Audi R8, Boško Tripalo a Luboš Sázava s vozy Porsche.

Ve skupině C sportovních prototypů a speciálních vozů se fanoušci mohou těšit v C1 na rychlé stroje Performer Rakušanů Hofera a Matzingera, Švýcara Neidhardta, Němce Hentschela či Poláka Urbaniaka. Mezi prototypy se očekává také zajímavá bitva, do Mostu totiž dorazí Konvička s Normou M20FC a dva Radicaly Rudolfa Schöflingera a Martina Kunce. V C3 Caterhamy Rakušana Kapellera a Itala Angliettiho budou čelit české nadvládě jezdců MiViho, Svačinky, Kirchnera, Hejduka a Franka. V C4 představí nejsilnější stroje. KTM X-Bow přivezou na sever Čech Šimon, Havlík, Mareček a Sitnianský, konkurenční Caterhamy pak dvojice Křečků, Němec Tietje, Tomáš Voldřich a Angel Bratovanov.

Skupině D formulových vozů vévodí domácí jezdec Honza Rieger s formulí Gloria, jemuž se v D1 postaví Němec Klaus Zygar s VD Kawasaki či Tomáš Mohelnický. V D2 určené automobilovým motorům do 1400ccm odstartují Kay Hähner s Estonií a Igor Lešinský s VD RF01. D3 pro motory do 1600ccm zahrnuje pětici Němců, a to Ingo Weisse na Tattus Renault, Toma Flemminga s MT77 a Wernera, Schossinga a Kauteho s Estonií 25. Do skupiny D4 dvoulitrových monopostů se zapsali Němci Rädlein a Luderer, navrátilec Petr Zelenka jedoucí tentokrát v týmu Sape Motorsport a Matěj Matty z HKC Academy Most. Bude to tedy domácí souboj. V nejsilnější skupině D5 s Dallarou GP2 se představí Lubomír Světinský.

Tréninky v Mostě začínají v 09:00, kvalifikace v 13:20 hodin. Od 15:25 hodin pak budou následovat ostré jízdy o body do celkové klasifikace.

Vláďa Rožánek


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři