Český tým I.S.R. Racing v ADAC GT Masters se Salaquardou a Stipplerem

15.02.2018 12:17

Česká stáj Igora Salaquardy nedávno ohlásila svůj start v ADAC GT Masters, nyní I.S.R. Racing zveřejnil jezdeckou sestavu. S Audi R8 LMS týmu z Čestlic u Prahy pojedou Filip Salaquarda a Frank Stippler.

Zatímco pro tým jako takový znamená prestižní seriál sportovních vozů novou výzvu, oba jezdci již v šampionátu působili. Syn zakladatele a šéfa stáje I.S.R. Filip Salaquarda debutoval v ADAC GT Masters loni v barvách BWT Mücke Motorsport. Třiačtyřicetiletý jezdec z Prahy dosáhl na dvě sedmá místa a jednou dokončil šestý.

Němec Frank Stippler se v sérii objevil poprvé v sezoně 2008 a po dvou účastech v roce 2012 znovu loni, rovněž u Mückeho týmu. Dvaačtyřicetiletý závodník dlouhodobě spolupracuje s továrním týmem Audi Sport, s nímž před šesti lety vyhrál proslavené vytrvalostní závody 24h Nürburgring a 24h Spa.

Salaquarda a Stippler se dobře znají jako týmoví kolegové právě ze stáje I.S.R. Racing. Za volantem Audi R8 LMS tvořili posádku v Blancpain GT Series Sprint Cupu v sezoně 2016 a příležitostně i v uplynulém roce. Většinu závodů pak odjeli za volantem jednoho vozu také v Endurance Cupu.

„Jsme nadšeni a velice se těšíme na naši účast v ADAC GT Masters. Audi R8 LMS je neobyčejný vůz, naši jezdci s ním najeli mnoho kilometrů a mají také řadu zkušeností se samotnou sérií. Budeme čelit obrovské konkurenci a na některých tratích jsme navíc ještě nestartovali. Máme však velkou motivaci, nehodláme promarnit příležitost a naši rychlost chceme ukázat hned od prvního závodu,“ řekl šéf I.S.R. Racing Igor Salaquarda.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři