Charitativní běh pro mostecký hospic bude hostit autodrom

10.06.2020 12:22

Autodrom nabídne i v letošní sezoně jednu premiéru. Je jí charitativní běh pro mostecký hospic, který se uskuteční na velkém závodním okruhu ve středu 7. října. Přiřadí se tak k již zavedeným běžeckým závodům, jimiž jsou Olympijský běh a The Most HALFMARATHON. Vítaný je každý, kdo chce pohybem podpořit dobrou věc.

Zúčastnit se mohou profesionálové, amatéři i nesportovci, start je v 18:30 hodin. Trasa pro děti měří 500k metrů, dospělí uběhnou jeden ovál, tedy zhruba čtyři kilometry. Ve prospěch hospice půjdou veškeré peníze vybrané na dobrovolném startovném, jehož minimální částka činí 150 korun.

„Jde o iniciativu základny Rozběháme Most v čele s její ambasadorkou Miroslavou Maděrovou, s níž dlouhodobě spolupracujeme. Autodrom každou pomoc potřebným vítá. Vedle bezplatného poskytnutí areálu pro charitativní běh se k akci připojíme i prostřednictvím Nadačního fondu AUTODROM MOST,“ upřesnila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Základna Rozběháme Most už vybrala pro místní hospic loni v červenci 10 000 korun, v prosinci pak dalších 10 000 korun. „Pořádáme sbírky, za každý zdolaný kilometr běžec věnuje hospici jednu korunu. Někdo uběhne za měsíc 150 kilometrů, další 200, jiný 300 kilometrů. Peníze posílají na účet, o jehož průběžném stavu informuji na našich facebookových stránkách. Zvolíme vždy cílovou částku a tu pak hospici věnujeme a předáme při setkání s jeho zaměstnanci a klienty prostřednictvím symbolického šeku,“ vysvětila Miroslava Maděrová.

Na přelom léta a podzimu se přesouvá Olympijský běh, který autodrom tradičně hostí v červnu. Důvodem jsou vládní opatření proti šíření epidemie koronaviru a nemoci covid-19. Novým termínem je středa 16. září. Na velkém okruhu autodromu si běžci dají sraz už popětatřicáté. Ročník 2019 ozdobila účast 230 mužů a žen. I letos si mohou vybrat ze dvou tratí: osmikilometrové (dva okruhy) a o polovinu kratší (jeden okruh).

T-Mobil Olympijský běh je největší běžeckou akcí v České republice, v jediný okamžik vyběhne na různých místech 75 tisíc běžců, a to jako součást hlavních závodů, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy v běžecké aplikaci. Do závodu se startuje ve shodném čase 18:00 hodin.

Třetí ročník vytrvalostního běžeckého závodu The Most HALFMARATHON ozdobil na konci letošního února rekord. Zasloužila se o něj v obou ženských kategoriích časem 1:29,13 hodiny historicky první zahraniční vítězka půlmaratonu na autodromu Ulrike Schwalbe z německého Plavna.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři