Chlapci z dětského domova vyrazili za zážitky na autodrom

28.06.2018 15:21

Do areálu mosteckého autodromu zavítalo v neděli s pedagogickým doprovodem 15 chlapců z dětského domova v Jiříkově na Děčínsku. Přijeli si vychutnat souboje rychlých a silných strojů i jedinečnou atmosféru při závodech historických vozů The Most Historic Grand Prix. „Výprava ze Šluknovského výběžku byla naším hostem. Podpora mladých lidí je v souladu s našimi aktivitami zaměřenými na bezpečnost silničního provozu a zejména na preventivní akce pro děti i mladé začínající řidiče,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Že si hoši výlet užili, potvrdil jejich vychovatel Marek Mařík. „Děkuji za celou naši bandu za skvělý den v Mostě. Moc se nám tu líbilo. Počasí nám sice moc nepřálo, ale alespoň nepršelo. Odradit bychom se stejně nenechali. Závody byly nádherné, líbily se nám zejména nádherné monoposty formule 1 zlaté éry. Ale krásná byla všechna auta včetně vystavených veteránů na diváckém svahu,“ uvedl.

Častými návštěvníky autodromu jsou i svěřenci místního dětského domova z Mostu. Vedle exkurze po areálu a zevrubné prohlídky startovní věže včetně dispečinku si chlapci a děvčata užívají na zapůjčených kolech, koloběžkách či odrážedlech dopravního hřiště s funkčními semafory či si zařádí ve skákacím hradu.

„Každé vytržení z běžného všedního života naše děti samozřejmě velmi vítají. Exkurze s odborným výkladem a také adrenalinové aktivity, kdy mohou vypustit trochu páry, jsou pro ně opravdovým zážitkem,“ pochvaluje si spolupráci s autodromem ředitelka mosteckého dětského domova Marcela Stütz.

Nedávno se na velkém závodním okruhu autodromu bavili i hoši a děvčata z dětského domova v Dlažkovicích na Litoměřicku. Zajímavé aktivity i adrenalinové zážitky pro ně připravily společnost LeasePlan a Nadace Terezy Maxové. K těm vrcholným pak jistě patřilo svezení po velkém závodním okruhu ve voze Caterham.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři