Doubek přijede na Czech Truck Prix jako lídr. Ve Venray konečně dobyl ovál

03.07.2024 23:59

Páté vítězství v sezoně, první na oválu a upevnění celkového vedení. Martin Doubek si o víkendu podmanil závod EuroNASCAR 2 v nizozemském Venray, a to pro něj znamená jediné - na přelomu srpna a září přijede do Mostu na první pozici průběžného pořadí.

Při nizozemském oválovém závodě neměl rodák z Litomyšle konkurenci. Jezdec stáje Hendriks Motorsport nejprve vybojoval pole position v kvalifikaci a v sedmdesátikolovém závodě poté vedl od startu až do cíle. Náskok si začal budovat již od úvodních kol. Poté se zvládl vypořádat i s pomalejšími závodníky jedoucími o kolo zpět. Cílem projel s více než dvousekundovým náskokem před Claudiem Capellim.

Doubek si díky vítězství upevnil průběžné vedení. Před týmovým kolegou Gilem Linsterem, který v Nizozemsku nedojel kvůli technickým problémům, vede s náskokem 34 bodů. Šlo už o Doubkovo páté letošní vítězství v EuroNASCAR 2. Předtím se mu podařilo triumfovat při úvodním závodě ve Valencii, následně v obou jízdách ve Vallelunze a poté také v prvním závodě na Brands Hatch. Kromě pětice prvenství má na kontě druhé místo z nedělního závodu ve Valencii. Jediný horší moment sezony zatím zažil ve druhém závodě na Brands Hatch, kdy havaroval.
Triumfem ve Venray se Doubkovi podařilo zlomit prokletí. Od doby, kdy si zde v roce 2015 připsal své vůbec první vystoupení na evropské scéně NASCAR, nikdy na této půl míle dlouhé trati nepronikl ani do nejlepší desítky. Šampion z roku 2021 rovněž dosáhl významného milníku. V EuroNASCAR 2 zvítězil už podvanácté, čímž vyrovnal rekord této kategorie.

Další vystoupení čeká na Doubka o víkendu 30. srpna - 1. září. Půjde pro něj o velmi důležitý podnik. Představí se totiž před domácími fanoušky na Autodromu Most. Závody evropských NASCAR zde budou součástí tradiční Czech Truck Prix. Kromě EuroNASCAR 2 uvidíme Doubka také v elitní kategorii EuroNASCAR Pro, ve které se momentálně nachází na 10. pozici průběžného pořadí.

Mostecký víkend bude důležitý pro celé startovní pole evropských NASCAR. Podnik totiž uzavře letošní základní část. Po jejím skončení budou každému z jezdců škrtnuty dva nejhorší výsledky. Následně sezona vyvrcholí play-off. To utvoří dva podniky, při kterých bude oproti standardní fázi sezony ve hře dvojnásobný počet bodů.

Foto: NASCAR Whelen Euro Series


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři