Evropský šampionát NASCAR v Mostě bude součástí Czech Truck Prix

21.05.2021 09:54

Epidemická situace a opatření proti šíření nemoci covid-19 komplikují pořadatelům uskutečnění naplánovaných akcí, a to včetně motoristických podniků. Některá rozhodnutí však mohou být paradoxně pro fanoušky příjemným překvapením. Řadí se k nim bezesporu i sloučení závodních víkendů OMV MaxxMotion NASCAR Show a Czech Truck Prix na mosteckém autodromu. „Mostecký závod NASCAR Whelen Euro Series přesouváme z původního červnového termínu do víkendu Czech Truck Prix ve dnech 27. až 29. srpna,“ upřesnil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

Obě populární a hojně navštěvované akce na jednom místě ve stejný čas slibují pod názvem Czech Truck Prix & OMV MaxxMotion NASCAR Show velkolepou podívanou a nezapomenutelný zážitek. „Fanouškům, kteří si již v předprodeji zakoupili vstupenky na závodní víkend NASCAR v červnu, zůstávají v platnosti i na srpnový sloučený závod. Stejně tak platí letos vstupenky na zrušený závod NASCAR z roku 2020,“ uvedl Krafek.

Plánovaný termín OMV MaxxMotion NASCAR Show 18. až 20. června nebylo podle Krafka možné dodržet z hygienických ani ekonomických důvodů. „Omezení v souvislosti s epidemií nemoci covid-19 v České republice a v Německu, kde máme početnou základnu fanoušků, nám svazuje ruce. I kdybychom zabezpečili všechny potřebné postupy z hlediska hygienických pravidel, nedostaneme se na požadovaný počet účastníků ani diváků. Z ekonomického hlediska je tato situace pro nás neúnosná,“ vysvětlil.

Věří, že na konci srpna bude vzhledem k epidemickém vývoji už možné pořádat akce s minimálními restrikcemi, případně i s neomezeným počtem návštěvníků. „Vyhodnotili jsme, že i pro fanoušky je alternativa spojení obou atraktivních sérií výhodná. Zakoupené vstupenky na OMV MaxxMotion NASCAR Show i Czech Truck Prix zůstávají v platnosti. V případě NASCAR se diváci mohou prokázat i vstupenkami ze sezony 2020, kdy se, bohužel, plánovaný závodní víkend nemohl uskutečnit v řádném ani náhradním termínu,“ doplnil Jakub Krafek.

Diváci mohou počítat i s vloženými závodními sériemi, například International Audi Sport R8 LMS Cup. Nabídne přehlídku supersportovních speciálů renomované německé automobilky, jež jsou pravidelnými účastníky nejprestižnějších evropských okruhových závodů, mezi něž patří DTM či ADAC GT Masters.

Doprovodný program počítá s již tradiční přehlídkou The Most Truck Festival. Akce určená zejména všem truckerům, spedičním, dopravním firmám a milovníkům kamionů zaujme a pobaví i návštěvníky z řad široké veřejnosti.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři