Fun aréna zjara opět ožila

26.04.2016 16:49

Nejen na velkém a malém okruhu, plochách sloužících pro výcvik bezpečné jízdy, rally či offroadové dráze mosteckého autodromu je v současné době živo. S příchodem jara si znovu našla své návštěvníky i Fun aréna. Největší zájem je tradičně o dětské dopravní hřiště, od začátku dubna je ale možné zapůjčit si po zimní přestávce opět i motokáry, čtyřkolky nebo buggy. Fun aréna je zdarma přístupná po celý týden nejširší veřejnosti.

Zájem o návštěvu dětského dopravního hřiště projevilo několik základních a mateřských škol. „Předpokládáme, že zájem neopadne až do začátku prázdnin. Obeslali jsme totiž s nabídkou teoretické a praktické výuky základů bezpečnosti silničního provozu zábavnou formou první stupně všech základních a také mateřské školy na Mostecku,“ uvedla manažerka provozu společnosti AUTODROM MOST Tereza Büttnerová.

Upozornila, že předškoláci a školáci s pedagogickým doprovodem si při návštěvě autodromu mohou zdarma prohlédnout celý areál včetně startovní věže či boxů. „A nejen oni. Každý, kdo navštíví Fun arénu. S přibývajícími teplotami je navíc velmi pravděpodobné, že k nám přijedou v době tréninků či testování. Zvláště pro chlapce a mužskou část návštěvníků obecně pak bude jistě nezapomenutelným zážitkem sledovat z bezpečné vzdálenosti silné a rychlé závodní speciály kroužící po našem velkém závodním okruhu,“ doplnila.

Školním výpravám se věnuje profesionální instruktor společnosti AUTODROM MOST. Nejprve v učebně vysvětlí principy bezpečnosti silničního provozu. Praktická část pak pokračuje na dopravním hřišti. „Vše ale samozřejmě formou hry a s pomocí omalovánek, razítek a dalších zábavních pomůcek, aby děti zaujal a udržel jejich pozornost,“ vysvětlila Büttnerová.

Dětské hřiště je dobře vybavené, a to včetně funkčních semaforů. Má navíc čerstvě obnovené dopravní značení. Jeho součástí jsou i certifikované prolézačky a skluzavka a minifotbalové hřiště s brankami. Děti si navíc nemusejí s sebou vozit vlastní kola. „Máme kola pro nejmenší děti i s přídavnými kolečky a také bicykly pro větší chlapce a dívky. Půjčujeme i koloběžky a odrážedla a samozřejmě přilby,“ vyjmenovala Büttnerová.

Hřiště je otevřené po celý rok, od pondělí do neděle od 09:00 do 18:00 hodin. Půjčovna je v době od 1. listopadu do 31. března uzavřená. Více informací zde.

Motokáry, čtyřkolky a buggy si lze zapůjčit od 1. dubna do 31. října vždy v sobotu a v neděli od 09:00 do 18:00 hodin. Moderní venkovní motokárová dráha s kvalitním asfaltovým povrchem je dlouhá přes 300 m. Dráha v terénu pro čtyřkolky a buggy se nachází hned vedle. V zázemí jsou k dispozici židle a stolky, je tak možné uspořádat například i narozeninovou oslavu. Více informací zde, zde a zde.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři