Hankook Carboniacup 12.7. opět na Autodromu v Mostě

10.07.2023 09:08

Již druhý letošní závod na Autodromu v Mostě mají před sebou jezdci Hankook Carboniacupu a závodní den se bude konat pod záštitou výrobce nápojů F-Drive, která se stala garantem a den se tedy bude jmenovat F-DRIVE Racing Day. O svěží chuť tedy nebude v Mostě nouze.

 

Ke čtvrtému podniku se letos vydá pohár Hankook Carboniacup do Mostu. Pojede tady už podruhé, ale jarní teploty nyní nahradí žhavé léto, a tak si jezdci vyzkouší úplně jiné podmínky na závodní trati. Někteří už vyrazili na dovolené, ale startovní pole ve skupině A a D máme opravdu nabité. Na diváky, kteří mají vstup do depa zdarma čeká hned stovka zvučných aut. Objeví se zde i nováčci, a to nejen z Čech.

 

Skupina A cestovních a GT vozů bude rozdělena na dva samostatné závody, i tak se do ní všichni nevejdou.

Ve skupině A1 uvidíme opět Zdeňka Sekyrku se Škodou 130 RS, kde pojede proti Jiřímu Čížkovi s Felicií, Jiřím Mikou s Citroenem Saxo VTS nebo Manfredem Fraisselem z Rakouska s Fiatem Ritmo Abarth. Ve skupině A1.3 se postaví na start v Mostě Jiří Bažata se Škodou 130 RS, Petr Zelenka s Suzuki Swift, dvě Lady Němců Schönfeldera a Rotha a Uwe Hahn se Zastavou, tedy strojem z bývalé Jugoslávie. Ve dvoulitrech skupina A2 zabojuje jezdec F-Drive Gusta Niedelský na Hondě Type R proti Mojmíru Pribulovi s Renaultem Clio, Jiřím Zemanem s Hondou CRX, Pavlem Zemanem s Mazdou RX8, či Christianu Heinzovi s BMW 320i.

Třílitry A3 uzavírají pole jezdců první skupiny A. V ní si zazávodí například Miroslav Látr s BMW 130i, Dalibor Vopat s Audi A3, Tomáš Zabloudil s BMW 130i a další plejáda vozů BMW v rukou německých pilotů Olafa Haeusnera, Franka Handschke, Uwe Schäfra nebo Mattiase Milkera.

 

Závod A+ hostí silnější obsahy, nebo více upravené stroje. V A4 do 3500ccm pojede Riccardo Müller s VW Scirocco R-Cup, Martin Toth s BMW M3 GTR ze stáje Šenkýř Motorsport, nebo Christoph Drauch z Německa na dalším BMW M3. Skupina A5 nad 3500ccm přivítá opět Gerda a Waltera Forstera s jejich nadupanými BMW. Skupina A6 pro vozy Octavia III RS přivítá v Mostě trojici jezdců, tedy Josefa Vágnera, Davida Kratochvíla a Bedřicha Prokopa.

 

V A7 mezi více upravenými dvoulitry předvedou svou techniku nováček Gustav Abele s Astrou GSI, Matěj Chabr s VW Golfem a Josef Dauerer a Günter Stubenrauch s VW Scirocco. V A8 do 3500ccm se sešla pěkná konkurence dvou Lotusů Elise Petra Krejsy a Ondřeje Friče. Své vozy TCR v Mostě na F-Drive Racing Day přiveze i Adam Franta s Cuprou TCR a dva vozy Cupra Competicion přivezou Radim Smejkal a Martin Čížek. Nad 3500ccm v A9 si Petr Koukola s KTM X-Bow GTX ze stáje Janík Motorsport změří síly s konkurencí v podobě Sergeje Pavlovce z RTR Projects Pavel Sovička pojede zvučný stroj Corvette Z06 GT a dvě Porsche 991 GT3 Cup pojedou Andrew Kunitsa a Patrik Šimek ze stáje GT Sport Technology. Startovní pole by také měla přijet zpěstřit velmi rychlá Praga R1.

 

Dvanáct vozů čeká na diváky mezi sériovými cestovními vozy skupiny B. V šestnáctistovkách startuje Jiří Zeman st, s Hondou CRX a David Drugda se Suzuki Swift. V B2 nováček z Německa Christian Höffken s BMW M3. Třílitry B3 mají nejvíce vozů, a to Zdeňka Čurdu s BMW 330ci, Milana Zubatého s Fordem Fiesta, Martina Hanzla s Alfou Romeo, Luboše Sázavu s MG ZS 180 a Petra Moučku s BMW. Silvestr Ulmann s Nissanem 350Z si to v B4 rozdá s Radkem Zimmerem na Lotusu Exige. V B5 nad 3500ccm pojede Pavel Sovička s Lotusem Exige Cup, Lukáš Urban s Alfou Romeo Giulia a Zdeněk Šimoník s BMW.

 

Jen osm vozů přivítá v Mostě skupina C prototypů a speciálních vozů. Ve skupině C1 s Performery a Pacemakery se přihlásit zatím jen Sven Kahnt, ale v C2 přijede velká placka PRC WPR60 s motorem Audi Turbo s jezdcem Peterem Kormannem, který jel už na jaře. Vůz postavil známý rakouský konstruktér Walter Pedrazza. Ve skupině s ním bude Friedrich Franz z Rakouska na Radicalu SR1. V C3 pro Caterhamy pojede Simone Aglietti v C4 pro větší objemy Jakub Kirchner a Jakub a Martin Křečkovi a do třetice všeho dobrého si z A a B ještě Pavel Sovička střihne jízdu v C4 s Caterhamem, myslíme, že se nám rodí Iron Man Carbonia cupu, jelikož aby jel jeden jezdec v jeden den ve 3 různých skupinách a různých vozech se nám ještě nestalo. V C5 s rakouskou konstrukcí KTM X-Bow s motorem Audi pojede Miroslav Šimon a Tomi.

  

Skupina D má pole jezdců plné až do maximální propustnosti určené pro tento závod. Ve skupině D1 pro formule s motocyklovými motory do 1400ccm si zazávodí Robert Hanžl s Glorií C8F po Riegerovi s Martinem Waltherem na Formel BMW. Mezi automobilovými motory do 1400ccm bude hájit domácí barvy Zdeněk Petan s Tomisem 99/02 týmu Chabr Motorsport proti Jürgenu Meissnerovi a Peteru Benzovi z Německa na MT77. V šestnáctistovkách přijedou pro body do Mostu Jan Karp s Renaultem Campus, Heiko Werner a Niklas Meisenzahl z Německa na F-ADAC, Nils Holger Wilms s Melkusem 90, či Hartmuth Heidicke s Tark-Kavor. Nejnabitější D4 do 2000ccm očekává tvrdé boje o body. Zabojují o ně Tomáš Pavel s Van Diemen, nováček Jiří Ruml s Martini Renault, Radek Kroupa s Renaultem SC95R, Libor Neckář S Toro Rosso formel Master, Rakušané Scharz, Schleuch a Moser na Opel Lotus a plejáda jezdců Formel Renault 2,0 v čele s Honzou Riegerem, Janem Wagenknechtem, Lubošem Škardou, Melanií Klausovou. Na uvolnění místa zatím čeká Polák Jakub Kanarek s Dallara 308. V D5 odstartují F4 a uvidíme zde Ondřeje Fuka s Šafářovým autem, Marka Skřivana ze Skylarks Karting Teamu, Jakuba Matuška z JMT Racing a dvě konkurence z Německa Franka Thalmanna a Ralfa Gläsera.

 

Zajímavé vozy a souboje na rozpáleném asfaltu můžete v Mostě vidět už tento týden 12.7. Diváci mají při F-Drive Racing Day vstup na tribuny a do depa zdarma. Podchod bude otevřen. Těšíme se na Vás.

 

Text a foto: Vláďa Rožánek a PET

Hankook Carboniacup 2023

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři