I majitelé vozů nižších kubatur získají v soutěži The Most Challenge ocenění

22.05.2017 10:18

Oblíbená soutěž amatérských jezdců The Most Challenge pokračuje od 18:00 do 20:00 hodin na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu už v úterý 23. května. V soutěži se počítá nejlepší čas na jedno kolo dosažený na velkém závodním okruhu v běžně vyráběném automobilu se sériovými pneumatikami, podmínkou je platná registrační značka vozu. Pořadatel tentokrát vypsal bonus pro kategorii vozů N1.

„Chceme tak motivovat k účasti v soutěži majitele slabších vozů, kteří v absolutním pořadí dosažených časů nemají šanci porazit silné stroje v ostatních kategoriích. V úterý proto muž či žena s nejlepším časem ve voze kategorie N1 vyhraje účast v celodenním kurzu sportovní jízdy s jedním z našich nejlepších pilotů Tomášem Engem. Uskuteční se na našem autodromu 10. srpna,“ upřesnila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Bonus je tak v souladu s novinkou, kterou pořadatel zavedl v letošní sezoně. Dává šanci na dobré umístění právě i řidičům vozů se slabším výkonem motoru. Spočívá v rozšíření ocenění. Kromě absolutního vítěze letošního ročníku soutěže totiž obdrží cenu i nejlepší jezdci v jednotlivých kategoriích.

Absolutní vítěz s nejrychlejším časem absolvuje zdarma okruhovou školu a při jejím úspěšném dokončení obdrží národní licenci závodního jezdce. Usedne také za volant vozu safety car při mosteckém závodě evropského mistrovství okruhových tahačů Czech Truck Prix v příštím roce. Součástí výhry je i možnost absolvovat kurz sportovní jízdy za účasti profesionálního závodního jezdce Tomáše Pekaře, který obsadil stříbrnou příčku v loni obnoveném seriálu Škoda Octavia Cup. Soutěžící, kteří dosáhnou nejlepšího času v jednotlivých kategoriích, se mohou také bezplatně zúčastnit kurzu sportovní jízdy s Tomášem Pekařem a obdrží i další zajímavé ceny.

Už v úvodu letošního třetího ročníku The Most Challenge na konci dubna padl nový rekord. Stanovil ho Tomáš Hajšman z Plzně, který se svým Porsche Cayman GT4 dosáhl času 01:50,128 minuty na jedno kolo. Překonal tak o pouhých 58 tisícin vteřiny dosavadní rekord Davida Buršíka z Prahy s identickým vozem Porsche, jemuž tento výkon zaručil titul šampiona loňského ročníku soutěže.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři