I přes nepřízeň počasí MOTOSHOW přilákalo na autodrom stovky motorkářů

16.04.2016 19:04

Dni otevřených dveří mosteckého autodromu pro motocyklové nadšence The Most MOTOSHOW #1 nepřálo počasí. I přesto dorazilo v sobotu na sever Čech na 800 vyznavačů jednostopých vozidel, jejich příbuzných, přátel a známých.

„Od početnější návštěvy motorkáře odradil déšť, který ustal až v odpoledních hodinách. I tak byl o volné jízdy po velkém závodním okruhu velký zájem, za celý den se jich prodalo více než 300,“ upřesnila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Nejvydatnější dešťová přeháňka se přihnala po poledni, kdy se na dráhu vydali aktéři spanilé jízdy. Zúčastnit se jí mohl každý návštěvník na svém motocyklu či čtyřkolce. Koloně vévodili VIP hosté dne otevřených dveří a skvělí motocykloví okruhoví jezdci, bratří Jakub a Matěj Smržovi. V pomyslné první řadě s nimi odstartoval do spanilé jízdy i náš nejlepší Stunt Rider Martin Krátký s přítelkyní Katkou za zády. Chvíli před tím nabídli divákům adrenalinovou podívanou, která jako by popírala gravitační zákon.

„Loni v září při nultém ročníku MOTOSHOW jsme ustavili rekord, kdy po dráze kroužilo ve stejnou chvíli 225 strojů. Doufali jsme, že letos toto číslo vylepšíme, zasáhla však příroda. Přesto všem dvaadevadesáti hrdinům, kteří se spanilé jízdy zúčastnili, patří velký dík a obdiv. A to včetně dobrodruha, který objel celé jedno kolo na malé motorce Jawa Mustang,“ uvedla Raková.

Nevydařené počasí, nad nímž až v závěru MOTOSHOW zvítězily sluneční paprsky, nevzalo dobrou náladu Michalovi z Prahy ani jeho přítelkyni Lence z Litvínova. „Jsem motocyklový fanoušek, sedlám Yamahu XVS 1300. Tady jsme ale jen jako diváci. Je to naše premiéra na autodromu, moc se nám tu líbí. Určitě se vrátíme, rozhodně si nenecháme ujít závody trucků začátkem září,“ uvedl Michal. „Já se zaučuji na motorce jako spolujezdkyně. Mám sice strach, svému příteli ale plně důvěřuji,“ dodala Lenka.

Kromě účasti ve spanilé jízdě uspořádali Jakub a Matěj Smržovi i autogramiádu pro fanoušky a ujali se také funkce licitátora ve dvou dražbách. V první nabízeli další kus původního asfaltu velkého závodního okruhu autodromu z roku 1983. Artefakt sestávající z asfaltu zasazeného do stříbrné destičky s vyobrazením oválu a jmény pilotů zvučných jmen, kteří se dříve po mosteckém okruhu proháněli, získala za 650 korun Alena Lebedová z Vlašimi. Motorkářské rukavice Matěje Smrže vydražil za 950 korun Michal Pivec ze Žatce.

Motorkářům byl k dispozici i jezdec Tomáš Zajíc, mohli si objednat za sníženou cenu osobní coaching. Intenzivní trénink zahrnoval zkrácenou desetiminutovou teorii v boxu, dvacet minut praxe na okruhu a následné vyhodnocení. Tomáš si přivezl novou Yamahu R1, s níž se letos zúčastní celého seriálu ALPE ADRIA ve třidě Stock 1 000.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři