König před IDM: V Mostě je důležité najít rytmus a brzdné body

19.06.2024 22:46

Autodrom Most bude tento víkend hostit mezinárodní mistrovství Německa IDM, které doplní ještě Mistrovství světa sidecar. Fanoušci budou moct fandit i několika českým jezdcům, mezi nimiž bude také Oliver König. Po dvou kompletních sezonách v mistrovství světa superbiků přešel letos na jaře do IDM, kde startuje na Ducati v týmu Hertrampf Racing. Zatím se sezóna nevyvíjí podle jeho představ. Prolomí na domácí trati smůlu a získá potřebné body?

Jak se připravuješ nadcházejícího závod IDM v Mostě a jaká jsou očekávání?

Na mostecký závod IDM se připravuji jako na každý jiný. Tím, že se to pořádá na domácí trati, tak se vše kolem toho snažím brát trochu více v klidu. Závodní víkend se mi navíc zkomplikoval příjemnou událostí – v sobotu má moje sestra svatbu, na které chci být. Po kvalifikaci mě tak čeká cesta na svatbu. Vrátím se až v neděli před warm-upem. Bude to trochu hektické, ale u této rodinné záležitosti nechci chybět. Moc to pro mě znamená.

Jak velký je rozdíl závodit v IDM a WorldSBK?

Zatím nejsem schopný tohle zcela vyhodnotit. Kvalita IDM je obrovská a kluci zepředu by si určitě zasloužili dostat sedačku v superbicích. Určitě by tam ostudu neudělali.

Proč jste se rozhodli nakonec stáhnout žádost o divokou kartu na WorldSBK v Mostě?

Žádost jsme nakonec stáhli z více důvodů. Zatím se na to necítím, také díky tomu, jak probíhá aktuální sezona. Není to zároveň věc, která by stála malé částky. Mrzí mě to, ale beru to zodpovědně vůči partnerům. Chci se teď plnohodnotně soustředit na IDM.

HARMONOGRAM ZÁVODNÍHO VÍKENDU

Jak bys charakterizoval mosteckou trať a co je nejdůležitější pro to, aby zde jezdec zajel dobrý výsledek.

Mostecká trať je moc hezká, má technické, rychlé a plynulé sekce. Je tam od všeho trochu. Jsou tam ale také zrádná místa a pokud v nich uděláte chybku, máte pokažené celé kolo. Také záleží na tom, v jaké kategorii se tu závodí. Třeba v nejnižší kategorii třístovek to chce přemýšlet, v superbicích to nechce hlavně dělat chyby. V Mostě je důležité si najít rytmus a správné brzdné body. A všechna kola odjet stejně.

Jaký potenciál vidíš v nové ducati?

Bohužel zatím jsem ve čtyřech odjetých závodech neviděli cíl ani jednou. Jednou šlo o moji jezdeckou chybu, třikrát mě pak zastavila technická chyba. Doufám, že mě v Mostě ta smůla, která mě doprovází nějakou chvíli, už opustí. A že to bude dobré. Potenciál ducati určitě má. Motorka se musí vychytat, začínali jsme od nuly.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři