Kurz bezpečné jízdy mosteckého autodromu si vyzkoušeli poslanci

21.03.2019 17:45

Poslanci výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj zavítali při čtvrtečním výjezdním zasedání v Ústeckém kraji také na mostecký autodrom. Návštěvu inicioval a připravil člen výboru a mostecký zastupitel Jan Schiller. Se sportovními, ale také preventivními a výukovými aktivitami autodromu zaměřenými na bezpečnost silničního provozu či plánovanými investicemi a modernizací areálu parlamentní delegaci seznámil výkonný ředitel společnosti AUTODROM MOST Ivo Diviš. Ve druhé části pobytu si poslanci vyzkoušeli v zapůjčených vozech na výcvikových plochách polygonu pocity účastníků kurzu bezpečné jízdy pod dohledem zkušeného instruktora.

Města, obce a další lokality Ústeckého, ale i Karlovarského či Moravskoslezského kraje navštěvují členové výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj podle svého předsedy Ivana Bartoše poměrně často. „Jedná se o regiony, které potřebují nějakým způsobem stimulovat. Mostecký autodrom je jednou z místních, hojně turisty navštěvovaných destinací. Navíc zde trénují bezpečnou jízdu například i řidiči integrovaného záchranného systému, tedy záchranáři, policisté či hasiči. I proto stálo za to autodrom navštívit. Areál je také příkladem zdařilé rekultivace krajiny po těžbě uhlí. I on má ale své problémy, diskutovali jsme například o problémech s hlukovými limity,“ uvedl.

Předseda výboru shrnul i pocity z rychlokurzu bezpečné jízdy. „Moc se mi to líbilo, skvělý byl zejména pan instruktor. Erudovaně nás proškolil a vysvětlil nám, jak co nejefektivněji a bezpečně s vozem v různých situacích zacházet. Navíc mě jeho vtipné a trefné komentáře našich v uvozovkách úspěchů moc pobavili,“ doplnil Ivan Bartoš.

Delegace si prohlédla i jezero Milada v Chabařovicích u Ústí nad Labem, jež vzniklo v jámě po povrchovém hnědouhelném lomu a stane se rekreačním centrem oblasti. Zastavili se také ve vyloučených lokalitách kraje.

Autodrom je cílem politiků poměrně často. Před časem areál navštívili také členové rozpočtového sněmovního výboru nebo delegace zastupitelů Ústeckého kraje. Se starosty měst a obcí a dalšími představiteli regionu diskutoval při slavnostním obědě při své poslední návštěvě Ústeckého kraje i prezident České republiky Miloš Zeman.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři