Lacko, Hahn i Vojtíšek ladili techniku do druhé poloviny šampionátu

18.08.2016 18:42

Mostecký autodrom ožil tento týden testováním mnohatunových speciálů. Od úterý do čtvrtka ladili techniku před druhou půlkou letošního evropského šampionátu okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC) oba vedoucí muži průběžného pořadí: Adam Lacko z týmu Buggyra i jeho největší soupeř Jochen Hahn z týmu Reinert Adventure. Přidal se k nim také nestor truckového závodění František Frankie Vojtíšek, který debutoval v šampionátu už v roce 1987.

Na testování nechyběl ani Lackův týmový kolega a nováček šampionátu, dvaadvacetiletý Jiří Forman. Do paddocku autodromu dorazil také dvojnásobný vítěz šampionátu a šéfkonstruktér Buggyry David Vršecký, jehož za volantem okruhového tahače vystřídal právě Forman.

„Těším se, že Lacka porazím na domácí půdě,“ nechal se během testování slyšet Hahn. Lacko se k žádné slovní přestřelce vyprovokovat nedal. „Testování jsme potřebovali, bylo třeba doladit některé detaily. Bylo to příjemný zážitek, počasí se vydařil,“ shrnul český jezdec své pocity.

Týmy se do Mostu vypravily podruhé, na severu Čech prověřovaly připravenost na sezonu už začátkem dubna. V současné době má šampionát prázdninovou přestávku, dalším podnikem v kalendáři je o víkendu 27. a 28. srpna maďarský Hungaroring. Ostré souboje jezdců na mosteckém autodromu si diváci užijí tentokrát o prvním zářijovém víkendu.

Fanoušci se nohou těšit i na stále oblíbeného a na sociálních sítích často zmiňovaného Vršeckého, tentokrát ale v poněkud jiné roli. „David s námi nadále spolupracuje, chce diváky potěšit. Připravil proto netradiční doprovodný program pro naše neprestižnější závody Czech Truck Prix. Nyní při testování na autodromu si jej na dráze vyzkoušel. Půjde o souboj dakarového speciálu, který bude řídit právě Vršecký, a nadupaného Porsche Cayman GT4. Za jeho volant usedne talentovaný mladík, který zatím vévodí oběma našim soutěžím amatérských jezdců Hledá se okruhový šampion a The Most Challenge,“ prozradila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Lacko vede průběžné pořadí evropského šampionátu tahačů po čtyřech závodních víkendech se 198 body, jeden jediný bod na něj ztrácí Hahn na voze MAN. Třetí místo patří Hahnovu týmovému kolegovi Rene Reinertovi. Za vedoucím tandemem už ale ztrácí 80, respektive 79 bodů. Tým Buggyra je v průběžném hodnocení poháru konstruktérů druhý, s přehledem vede Team Reinert Adventure dua Hahn – Reinert. Formanovi patří zatím velmi slušné desáté místo, pětapadesátiletý nestor jezdeckého pole Vojtíšek na voze MAN je o další tři místa zpět.

Titul evropského šampiona z loňského roku obhajuje Maďar Norbert Kiss. Přestože po přestupu k týmu Tankpool24 Racing s novým tahačem Mercedes Benz na Lacka s Hahnem ještě stále zdaleka nestačí, po celkovém třetím místě z poslední zastávky seriálu v německém Nürburgringu poskočil „Norbi“ na průběžné čtvrté místo. Jeho ztráta na třetího Reinerta se tak ztenčila na řešitelných deset bodů.

Závody Czech Truck Prix hostí autodrom letos už počtyřiadvacáté, posunutím termínu z konce srpna organizátoři vyřešili kolizi s dalším oblíbeným domácím podnikem, Barum Czech Rally Zlín. Po Mostu čeká jezdce ještě 17. a 18. září belgický Zolder a první říjnový víkend španělská Jarama. Sezona pak vyvrcholí 8. a 9. října na proslulém okruhu Le Mans ve Francii.

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři