Lucie Engová se v Mostě poprvé představí jako závodní jezdkyně

27.10.2016 14:01

Závod The Most RALLY #1, který se v sobotu 29. října pojede na mosteckém autodromu jako rallysprintová exhibice, má pro fanoušky příjemné překvapení. Lucie Engová, která dosud ze sedadla spolujezdce navigovala na rallyových tratích svého slavného otce Břetislava, si s ním vymění pozici. V Mostě se tak poprvé v životě postaví na start závodu v jejich historickém speciálu Škoda 130 LR.

Rozhodnutí usednout do kokpitu stotřicítky v roli jezdkyně je podle Lucie reakcí na vydařenou nedělní akci The Most TRACK DAY na autodromu. Intenzivního kurzu sportovní jízdy na velkém závodním okruhu pod vedením ostřílených matadorů motoristického sportu, bratra Tomáše Engeho a Petra Fulína, se totiž se svým otcem a nerozlučnou škodovkou také zúčastnila.

„Táta mě poprvé nechal řídit, moc mě to na dráze bavilo. Navíc jsem ani neudělala ostudu, když jsem držela krok s nadupanými vozy ostatních účastníků kurzu. Nechyběly přitom mezi nimi ani Porsche či BMW se 450 koňskými silami pod kapotou. Na základě této zkušenosti mi pak táta nabídl, abychom se prohodili i při sobotní rally,“ vysvětlila sympatická členka legendární motoristické rodiny.

Lucie přiznává, že má před sobotním závodem trému. Doposud totiž řídila jen civilní vozy. „Mám k rally velký respekt a jsem nervózní. Svezení na okruhu se mi moc líbilo. Teď však přibydou i obslužné komunikace, malý okruh na polygonu a šotolina. Nevím, co to udělá. Ale i kdybych všechno zvládla dobře, je ještě předčasné na nějaké závěry ve smyslu, že natrvalo přebírám v naší dvojici úlohu jezdkyně,“ zhodnotila své pocity.

Letošní sezonu domácího šampionátu historické rally ukončili Břetislav Enge a Lucie Engová na čtvrtém místě. V roce 2015 při své premiéře ve velkém mistrovství byli dokonce vicemistry. „Každopádně budeme závodit dál, oba nás to moc baví. A je jedno, kdo se objeví za volantem,“ uzavřela Lucie.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři