Lucii Engové jezdecká premiéra nevyšla, zradila technika

29.10.2016 14:31

Nevydařenou premiéru v roli závodní jezdkyně zažila Lucie Engová v závěrečném podniku letošní sezony mosteckého autodromu The Most RALLY #1, který se jel v sobotu 29. října jako exhibiční závod. Poprvé dostala příležitost do závodu sama odstartovat, dosud vždy navigovala ze sedadla spolujezdce na rallyových tratích svého slavného otce Břetislava. Jejich historický speciál Škoda 130 LR byl však proti, pro technické problému posádka musela závod vzdát už po první rychlostní zkoušce.

Žádné zklamání však na Lucii znát nebylo. „Je to pro mě velká zkušenost. Nikdy jsem závodní vůz neřídila. Netušila jsem proto, jak to zvládnu já, ani co udělá auto. Technika nakonec nevydržela. Budu to však zkoušet dál. S tátou budeme nyní mnohem více trénovat. Nezlobil se na mě, ani neříkal, že tímto závodem to pro mě končí. Takže se těším na další,“ zhodnotila s nadhledem své účinkování v nové roli sympatická mladá žena.

Na sever Čech nakonec dorazilo 36 domácích a jedna belgická posádka. Vzhledem k tomu, že závod je vypsaný jako volný sportovní podnik, a nerozdávají se tak žádné mistrovské body, je to úspěch organizátorů. Pro motivaci totiž udělali maximum. Všechny týmy jsou osvobozeny od startovného, první tři posádky v kategorii vozů s oběma poháněnými nápravami a první tři v kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou získají navíc finanční odměnu. Celkem si rozdělí 60 tisíc korun.

Soutěž zahrnuje dvě rychlostní zkoušky na tři kola s asfaltovým i šotolinovým povrchem, každou z nich posádky absolvují dvakrát.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři