Mezinárodní mistrovství Německa motocyklů (IDM) již tento víkend!

20.06.2022 10:37

Mezinárodní mistrovství Německa silničních motocyklů (IDM) míří do Mostu a během víkendu od 24. do 26. června 2022 je pro fanoušky motoristického sportu připravena pořádná porce vzrušení. Na jezdce v osmi třídách čeká devět levotočivých a 12 pravotočivých zatáček na 4,21 km dlouhé závodní trati Autodromu Most. Má Florian Alt v nejvyšší třídě IDM Superbike šanci snížit bodový náskok velkého favorita na titul Markuse Reiterbergera?

 

Závodní dráha v Mostě je považována za skvělý tip pro fanoušky, kteří chtějí být mimořádně blízko dění, protože tribuny umožňují neomezený výhled na klíčová místa okruhu. Také přístup do paddocku, a tedy přímý kontakt s jezdci a týmy, je zahrnut v ceně vstupenky na závod.

 

Ve vrcholné třídě IDM Superbike panuje velké napětí. Markus Reiterberger (BCC-alfa-Van Zon-BMW) vyhrál tři z dosavadních čtyř závodů a v celkovém pořadí si již vytvořil bodový náskok. Florian Alt (Wilbers-BMW-Racing) se zdá být jediným, kdo by ho mohl zpomalit. Oba bojují za stejných podmínek na strojích BMW. Alt však pro vedoucího jezdce zatím nepředstavuje vážnou hrozbu, protože 26letý jezdec kvůli technickým problémům odjel z úvodního závodu sezony na Lausitzringu bez jediného bodu. Aby měl šanci dohnat 28letého Reiterbergera, nesmí udělat žádnou chybu.

Všechno je o to napínavější, že se na startu objeví jezdec Yamahy Vladimir Leonov (Hertrampf Mo Yamaha Racing Team), který jako nejlepší jezdec mimo značku BMW může zasáhnout do rozhodování o mistrovském titulu.

 

A co lze čekat od Hondy? Zranění Luky Grünwalda vedlo k mimořádně významné dohodě. Hvězda italského mistrovství světa superbiků Leandro Mercado pojede v Mostě na Hondě CBR 1000 RR-R týmu Holzhauer Racing Promotion. V Kawasaki hledají náhradu za zraněného Bastiena Mackelse. V neposlední řadě mohou s pořadím zahýbat i jezdci BMW: Toni Finsterbusch, Jan Mohr, Julian Puffe a Pepijn Bjsterbosch.

 

V kategorii IDM Supersport vyhrál všechny dosavadní závody sezony Max Enderlein (M32 Racing, Yamaha). V celkovém pořadí vede se 100 body před Rakušanem Andreasem Koflerem (Kawasaki Schnock Team Motorex), který má na něj ztrátu 40 bodů. Za ním následuje Luca de Vleeschauwer (Kawasaki Weber-Motos Racing), absolutní nováček ve třídě IDM Supersport. Enderlein měl mít největšího soupeře ve vlastním týmu, ale Jan-Ole Jähnig zatím nebodoval. Jednadvacetiletý rodák z durynského Altenburgu ale nedávno vyzkoušel nový mostecký povrch a zůstává proto optimistou.

 

V napínavé juniorské třídě IDM Supersport 300 není neobvyklé, že v cíli rozhodují tisíciny sekundy. A těsné je zatím i průběžné pořadí. Rakušan Leo Rammerstorfer (Freudenberg KTM-Paligo Racing) vede s dvoubodovým náskokem před Němcem Marvinem Siebdrathem (Füsport-RT Motorsports by SKM-Kawasaki). V Mostě se opět objeví také jezdec mistrovství světa Supersport 300 Lennox Lehmann z Drážďan. V letošní sezóně se zúčastní všech závodů IDM, které se nekryjí s mistrovstvím světa.Diváckým magnetem je třída sidecar, kterou vede několikanásobný mistr světa Tim Reeves se svým spolujezdcem Kevinem Rousseauem. Na britsko-francouzský tým, který se právě vrátil z TT na ostrově Man, bude nejvíce tlačit německý tým Josef Sattler/Luca Schmidt.

 

Na mosteckém autodromu se o víkendu pojede jeden závod za druhým a o špičkovou zábavu se postarají také Yamaha R3 bLU cRU Cup, Austrian Junior Cup, Twin Cup a Pro Superstock Cup.

 

Předprodej vstupenek a další info najdete na: www.autodrom-most.cz/cz/internationale-deutsche-motorradmeisterschaft-idm-3/

 

Děti a mládež do 18 let mají vstup zdarma. Vstupenky se budou prodávat také na místě pro ty, kteří se rozhodnou na poslední chvíli.

 

 

Kalendář IDM 2022

  1. 05. - 08. 05. Lausitzring

20.05. - 22.05. Oschersleben

24.06. - 26.06. Most (CZ)

22.07. - 24.07. Schleizer Dreieck

12.08. - 14.08. Assen (NL)

02.09. - 04.09. Red Bull Ring (A)

23.09. - 25.09. Hockenheim

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři