Mistrovství Evropy okruhových tahačů odstartovalo v Misanu: Norbert Kiss dominoval

27.05.2024 12:48

Uplynulý víkend v Misanu zaburácely motory závodních trucků, čímž odstartovala letošní sezóna mistrovství Evropy okruhových tahačů. Víkend v Misanu jednoznačně ovládl Norbert Kiss, který zvítězil ve všech čtyřech závodech. Během víkendu si navíc zajistil své již dvousté podium v kariéře.

 

Po prvním kole sezóny vede evropský šampionát okruhových tahačů právě Norbert Kiss. Na druhém místě je Jochen Hahn a třetí příčku drží Sascha Lenz. Kalendář šampionátu bude pokračovat na Slovakia Ringu. Po Slovensku už týmy zamíří přes Zolder a Nürburgring do Mostu, kde se na přelomu srpna a září uskuteční tradiční Czech Truck Prix. Tento závod se koná o víkendu 30. srpna až 1. září a slibuje bohatý program nejen na trati, ale i mimo ni.

 

Diváci se mohou těšit opět i na závody evropské verze NASCAR a kde budou moci fandit i českému Martinu Doubkovi, někdejšímu šampionovi kategorie Euro NASCAR 2. Doprovodný program závodního víkendu nabízí zábavu pro celou rodinu. V rámci vstupného budou pro diváky všechny atrakce zdarma. Mezi hlavní taháky vedle samotných závodů patří Truck Fest, budou k vidění také dakarské speciály, dragster show, výstava amerických vozů, ale i ruské kolo, skákací hrady a další atrakce. Všichni fanoušci budou mít také jedinečnou příležitost projít si startovní rošt NASCAR vozů a to jak v sobotu, tak v neděli. Na polygonu Most pak pro zájemce nebudou chybět ani ukázkové kurzy bezpečné jízdy na nejzajímavějších modulech polygonu.

VÍCE O CZECH TRUCK PRIX & NASCAR

Mostecké Czech Truck Prix je každoročně jednou z největších motoristických akcí v České republice a letošní ročník slibuje nezapomenutelný zážitek. Přijďte a staňte se součástí této unikátní události, která přináší nejen adrenalinové závody, ale i spoustu zábavy pro celou rodinu.

Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři