Mladí motorkáři se utkali na malém závodním okruhu polygonu v Mostě

15.08.2018 12:25

O víkendu 11. a 12. srpna se multifunkční výcvikový areál polygonu v Mostě proměnil v závodní trať pro miniaturní motocykly. Jezdci různých věkových skupin se zde sešli, aby bojovali o body do Mezinárodního Mistrovství České republiky.

Na závod MMČR, který se v Mostě jel již druhým rokem, dorazila celkem padesátka jezdců sedmi kategorií, a to Jawa 50 GP, Jawa 50 RS, Mini Moto Junior, Mini GP Open, Mini GP Stock, Mini Motard a Senior Open 50. Celkovými vítězi v jednotlivých třídách se stali Lukáš Plíšek, Miloslav Vlček, Adam Vyskočil, Aleš Eder, Martin Vincze, Miloslav Hřava a Tomáš Zdařil.

Přes 1200 m dlouhá dráha prověřila jezdce ve všech směrech. Střídají se na ní rychlé zatáčky, technické oblouky a nechybí ani převýšení. Jedna z pasáží blízce připomíná tzv. „vývrtku“, slavnou zatáčku amerického okruhu Laguna Seca, který pravidelně hostí seriály Moto GP a MS Superbike.

Národní mistrovství žáků a juniorů je pořádáno již od roku 1995. od té doby se vyzkoušelo několik modelů a systémů a vývoj jednoznačně ukázal, že koncepční práce s dětmi od útlého věku přináší úspěchy. Většina českých jezdců, kteří se účastnili mistrovství světa, ať už v Moto GP, nebo Superbike, prošli sítem zmiňovaného MČR v různých fázích svého vývoje.

Mladé závodníky a jejich rodiče v letošním roce čekají ještě tři závody, všechny v průběhu září, a to v Třinci, Vysokém Mýtě a Českých Budějovicích.

Výsledky závodu naleznete zde.

      


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři