Mostecký závod série Octavia Cup okoření Tomáš Enge

02.06.2016 16:27

V mosteckém závodě obnovené série Octavia Cup, který bude 18. a 19. června součástí souboje cestovních vozů a formulí zóny střední Evropy The Most Fia Cars Central Europe Challenge, usedne za volant jedné z upravených škodovek Tomáš Enge (na snímku zcela vlevo se zástupcem promotéra Octavia Cupu Luďkem Divišem a herci Daliborem Gondíkem a Lukášem Langmajerem). Velmi úspěšný tuzemský jezdec je zároveň zatím jediným českým pilotem, který bojoval o body v kokpitu Formule 1.

„S mosteckým autodromem spolupracuji již druhým rokem, výsledkem je úspěšný projekt Enge Academy Most. Nabídky startovat v závodě seriálu Octavia Cup si velice vážím. Bude to pro mě výjimečný závod, neboť jsem členem týmu Reiter Engineering, a start mimo týmové barvy je proto naprostou výjimkou,“ uvedl Enge.

Upozornil, že závod pro něj nebude úplně jednoduchý. „S předokolkou jsem startoval naposledy před deseti lety na podzimním Epilogu, kde jsem hájil barvy týmu BRT ve voze Škoda Octavia. Dlouhý čas už uběhl také od mého posledního závodu na domácí trati. Bylo to v roce 2010 při závodě FIA GT s Astonem Martin DBR9. S novou Octavií jsem se svezl poprvé loni na podzim a znovu teď na konci května při testování na mosteckém autodromu. Hned prvních pár metrů ukázalo, že přes zimu a na jaře se udělala na voze řada vylepšení. Auto je velice rychlé a dobře se řídí. Jsem zvědav, jak se bude chovat v závodních podmínkách,“ doplnil.

Závodní speciály seriálu Octavia Cup už „osedlali“ herec a moderátor Dalibor Gondík a herec Lukáš Langmajer. Dalibor nechyběl na zahajovacím podniku seriálu na maďarském Hungaroringu, Lukáš usedl za volant Octavie v následujícím závodě na Red Bull Ringu v Rakousku. VIP sekci jezdců doplní v mosteckém závodě zpěvačka Olga Lounová, v Brně se představí divákům herec David Suchařípa.

Langmajerovo řidičské umění mohou ocenit také diváci závodů v Mostě, v neděli 19. června sveze zájemce v rámci taxijízd.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři