Možnost zajezdit si po okruhu i přes zimu motorističtí fanoušci využívají

07.11.2016 14:41

Mezi motoristickými fanoušky je o volné jízdy pro amatérské jezdce vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu zájem. Potvrdili ho i v pátek 4. listopadu, kdy měl premiéru druhý ročník The Most Winter Challenge, tedy možnost svézt se na uzavřené dráze i v podzimních a zimních měsících. Volné jízdy pokračují v sobotu 19. listopadu.

Pravidelným účastníkem volných jízd je Petr Skořepa z Jesenice u Prahy, který se snaží dosáhnout co nejlepšího času na jedno kolo se svým BMW 335i. „Loni jsem se umístil v soutěži The Most Challenge na druhém místě. Letos už to bylo horší. Konkurence byla početnější a výrazně stoupla kvalita aut. S Porsche Cayman se prostě měřit nemohu. Přesto jsem do svého bavoráka dost investoval, abych se těm nejlepším alespoň co nejvíce přiblížil. O to víc mě mrzí, že se při zimních volných jízdách neměří čas. Myslím si, že kdyby se dosažený čas měřil, přijelo by do Mostu mnohem víc motoristických fanoušků,“ uvedl.

Na páteční premiéru letošních zimních jízd dorazili ve voze Opel Almera i pětadvacetiletý Ondřej Hunčovský s o rok mladší přítelkyní Terezou Paulovou z Prahy. „Jsme tu podruhé a zřejmě ne naposledy. Uvažujeme, že si zajezdíme minimálně ještě jednou. Za volantem bych si to vyzkoušela i já, zatím jsem se jen vezla,“ prozradila Tereza. Nezapírala, že se na sedadle spolujezdce trochu bála. „Strach jsem měla. Ondra říkal, že některé zatáčky by mohl jet ještě ostřeji, mně se to ale celé zdálo ostré až dost,“ doplnila s úsměvem.

Jezdí se za každého počasí, a to vždy od 10:00 do 16:00 hodin bez přestávky. „Máme dvě varianty. Každá je přizpůsobena klimatickým podmínkám, které budou momentálně panovat na dráze. Dosažený čas na jedno kolo z bezpečnostních důvodů neměříme,“ upřesnila obchodní a marketingová ředitelka autodromu Jana Svobodová. Více informací včetně termínů dalších volných jízd zájemci najdou zde.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři