Na mosteckém autodromu mohou trénovat i motorkáři

23.04.2020 09:10

Malý závodní okruh na výcvikových plochách polygonu mosteckého autodromu mohou využívat k individuálnímu tréninku jezdci na motocyklech, minibicích či motokárách. První termín organizátoři stanovili na čtvrtek 7. května od 09:00 do 17:00 hodin. Zájemci se mohou hlásit nejpozději dva dny předem na telefonním čísle 702 143 084 nebo e-mailové adrese rakova@autodrom-most.cz. Počet účastníků tréninkových jízd je omezený, nikdo by tedy neměl s registrací váhat.

Každý z přihlášených jezdců absolvuje na malém okruhu osm patnáctiminutových jízd, cena 1 000 Kč bez DPH zahrnuje i občerstvení v podobě obložené bagety a nápoje. „Úhrada musí být bezhotovostní, tedy bankovním převodem předem nebo na místě prostřednictvím platební karty. Zázemí pro jezdce bude připraveno na seřaďovací ploše polygonu s možností připojení na elektřinu. Tréninky se uskuteční na vlastní nebezpečí bez zdravotního a technického zabezpečení,“ upozornila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Profesionální jezdci se svými týmy mohou v souladu s rozvolněním opatření proti šíření koronaviru v omezeném počtu trénovat už od pondělí 20. dubna na velkém závodním okruhu autodromu. Využil toho jako první tuzemský tým Buggyra Racing i s novou posilou Tomášem Engem, jedním z našich nejúspěšnějších jezdců a dosud jediným českým pilotem F1. Do Mostu tým dorazil se závodními speciály Mercedes GT, Renault Clio a samozřejmě s truckem připraveným pro letošní ročník evropského šampionátu okruhových tahačů.

Vedle obou závodních okruhů autodrom zpřístupní i offroadový areál pro předem nahlášené jednotlivce na terénních motocyklech či čtyřkolkách. Všichni po rezervaci na výše uvedených kontaktech a následné registraci v den konání akce obdrží mapku s vyznačenou trasou a krátkou instruktáž od pověřeného zaměstnance polygonu.

Areál autodromu zůstává vzhledem k vyhlášenému stavu nouze v souvislosti s šířením koronaviru a pandemií nemoci Covid-19 veřejnosti uzavřený. Možnost individuálních tréninků je součástí postupného uvolňování vládou přijatých preventivních opatření. „Jezdci budou trénovat jednotlivě a při dodržování přísných hygienických pravidel. Velikost našeho areálu nám umožňuje prakticky bezkontaktní režim,“ vysvětlila ředitelka.

Další termíny individuálních tréninků organizátoři zveřejní s předstihem na webových stránkách www.autodrom-most.cz.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři