Návštěvníci The Most Show uvidí oba šampionáty minibiků

17.07.2017 09:23

Republikový a evropský šampionát začínajících motocyklových talentů na maloobjemových speciálech, se spojují v jeden závod pod názvem The Most Minibike Weekend. Uskuteční se na homologovaném malém okruhu v areálu polygonu mosteckého autodromu, a to o víkendu 29. a 30. července. Budou tak součástí akce The Most Show. Mistrovství České republiky se původně mělo jet o týden dřív, o změně rozhodly organizační výbory obou podniků.

„Spojení obou závodů přinese atraktivnější podívanou pro diváky. Závody budou navíc součástí akce The Most Show, očekáváme, že program vzbudí mezi lidmi zájem a přijde jich hodně. I to jistě přispěje k pozitivní propagaci tohoto sportu,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Velký podíl na zařazení obou podniků určených pro mladé motocyklové talenty do kalendáře závodů autodromu pro příští rok má Smrz Academy. Úspěšnou tuzemskou minibikovou akademii založili otec a synové Smržovi, kteří se významně podepsali pod motocyklový sport u nás. Nemalou zásluhu má i prezident Autoklubu ČR (AČR) a viceprezident evropské motocyklové federace (FIM Europe) Jan Šťovíček.

Začátky juniorského seriálu závodů silničních motocyklů na malých okruzích u nás se datují rokem 1994. Zpočátku střídaly speciální motokárové tratě okruhy vyznačené na letištních plochách, postupem času se minimotocykly přesunuly pouze na speciální okruhy. Za dvacet tři let své existence závody zaznamenaly dobré sezony i méně vydařená období, byly ale vesměs vždy líhní malých závodníků, které fanoušci následně vídali a vídají na evropských či světových kolbištích. K nejznámějším z nich patří Lukáš a Karel Peškovi, Karel Abrahám, Jiří Mrkývka junior, Ondřej Ježek nebo bratři Smržovi.

„Je nasnadě, že v motocyklovém sportu, stejně jako v těch ostatních, jsou žákovské kategorie a juniorská základna zárukou budoucích úspěchů dospělých tříd a sportovního odvětví jako celku. S koncepční dlouhodobou finanční podporou Autoklubu ČR a s novou invencí ze strany mosteckého autodromu nám poslední víkendový červenec nabídne v Mostě závodní festival juniorské evropské silnice,“ uvedl Martin Smrž.

Propojení Mistrovství Evropy s mezinárodním šampionátem JIMC (Junior Internacional Motorcycle Championship ) je podle Smrže příslibem zajímavého programu. „Konfrontace směrů a stylů výchovy mladých talentů z německé, italské a středoevropské závodní školy nabídne jistě adrenalinovou podívanou. Naši junioři Matyáš Pálka, Michal Prokeš, Petr Trsek v kategoriích Junior A a B nebo Jakub Gurecký, Miloslav Hřava či Marek Kindermann v kategorii výkonnějších čtyřtaktních motocyklů nejsou na domácí půdě v zahraniční konkurenci bez šancí,“ doplnil.

Už týden po soubojích na polygonu mosteckého autodromu se evropský šampionát minibiků přesouvá na italský okruh Fraciocorta.

Návštěvníci The Most Show se mohou těšit v sobotu také na závody série DMV GTC pro cestovní vozy i GT speciály na velkém okruhu. Kdo se nabaží rychlých a silných strojů, může se nechat zlákat přehlídkou kulinářských specialit z různých zemí světa pod názvem Food Festival a také dobrou muzikou. V sobotu zahraje původně mostecká, dnes už kultovní rocková a taneční kapela Laura a její tygři. Živelnou show skvělých muzikantů se zpěvačkou Lucií Bakešovou doplní americký kytarista a zpěvák Dani Robinson a bluesová kytarová legenda Luboš Andršt.

Program začíná v sobotu v 09:00 hodin a končí před půlnocí. Food Festival s řadou zajímavých novinek z oblasti gastronomie a ochutnávkami tradičních i netradičních alkoholických a nealkoholických nápojů pak pokračuje i v neděli 30. července, která je vyhrazena také volným jízdám aut a motocyklů pro veřejnost na velkém okruhu autodromu. Pořadatel proto nabízí zájemcům možnost přespat v areálu autodromu ve vlastním karavanu či ve stanu. Vstupenky je možné zakoupit už nyní v on-line systému na webových stránkách autodromu. Zatímco e-vstupenka vyjde na 150 korun, na místě bude lístek o 50 korun dražší. Podrobné informace o The Most Show zájemci najdou zde.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři