Nejdéle sloužící traťoví komisaři autodromu se rozloučili s poctami

27.11.2017 13:49

Vedení společnosti AUTODROM MOST ocenili čtyři traťové komisaře, kteří zasvětili této náročné a odpovědné práci téměř celý dospělý život. Viktor Šimůnek, Pavel Vajnar, Josef Dienelt a Jindra Bergman převzali dárkový poukaz na doživotní vstup zdarma na veškeré akce autodromu a něco málo kvalitního alkoholu pro zahřátí z rukou sportovního ředitele autodromu Michala Marka. Poděkoval jim zároveň za dlouholetou příkladnou spolupráci. Ceremoniál byl pro čtveřici zároveň rozloučením s aktivní kariérou.

„Vážíme si zejména jejich obrovského nasazení, vytrvalosti a spolehlivosti. Všichni patří k pilířům autodromu, sloužili většinou od zahájení jeho provozu před čtyřiatřiceti lety. Někteří z nich ještě déle, zajišťovali hladký průběh závodů už na provizorním okruhu u vlakového nádraží. Jejich přístup by měl velkým vzorem současné nastupující generaci,“ uvedl Marek.

Pavel Vajnar navíc předvedl výsledky svého sběratelského úsilí. Za bezmála čtyřicetileté období, kdy po práci vykonával funkci traťového komisaře a posléze dispečera, shromáždil stovky fotografií, novinových článků a dalších artefaktů odkazujících na závody automobilů a motocyklů, jež autodrom uspořádal. Nechybějí pochopitelně ani informace o jezdcích, týmech, zaměstnancích autodromu či celebritách, které se akcí zúčastnily, včetně jejich autogramů. Část sbírky Pavel Vajnar věnoval archivu autodromu. „Moc si toho vážíme. Je to velmi cenné svědectví, které svým rozsahem pokrývá celou historii mosteckého autodromu. Velmi nám to pomůže při jejím mapování,“ doplnil Marek.

Nábor traťových komisařů pořádá společnost AUTODROM MOST každoročně se zahájením nové sezony. Uzavírá s nimi dohodu o pracovní činnosti na období od března do konce října. Je to velká příležitost zejména pro motoristické fanoušky, přihlásit se mohou muži a ženy ve věku od 18 do 63 let v dobrém fyzickém stavu. Podle zástupce sportovního ředitele autodromu Pavla Kužníka se osvědčují zejména aktivní senioři, směnaři a živnostníci s dostatkem volného času.

Podrobné informace o náplni práce traťového komisaře včetně jeho finančního ohodnocení zájemci získají na telefonním čísle 606 380 954 nebo dotazem na e-mailovou adresu Kuznik@autodrom-most.cz.

„Kromě toho, že adeptům na traťové komisaře nabízíme přivýdělek, získají i další nepopiratelné výhody. Mohou se po celý rok zdarma účastnit veškerých akcí pořádaných na autodromu, a to včetně významných mezinárodních závodů,“ vyjmenoval Kužník.

Muži a ženy, které práce traťového komisaře zaujme a budou se jí chtít věnovat i nadále, čeká podle něj kariérní růst. Mohou postoupit na post traťového dispečera, případně i rozšířit řady zaměstnanců autodromu. Upozornil však zároveň, že traťový komisař musí být člověk s mimořádným smyslem pro zodpovědnost. Případná chyba může mít totiž fatální následky.

Role traťových komisařů je nezastupitelná. Bez jejich přítomnosti se v areálu mosteckého autodromu a sousedního polygonu neobejde žádný automobilový či motocyklový závod. Dohlížejí na průběh klání, upozorňují jezdce signalizací na různé nástrahy a nebezpečí, v případě potřeby na místě zasahují a likvidují také následky kolizí.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři