Nejlepší v závodě LOUDA CUP získají adrenalinový zážitek i ponožky

07.12.2016 14:36

Jednokolový, odlehčeně pojatý závod LOUDA CUP zpestří v sobotu 17. prosince pokračování zimních jízd vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu. Pro The Most Winter Challenge bude dráha vyhrazena v tradičním čase od 10:00 do 16:00 hodin. Do závodu pak jeho účastníci odstartují ve 13:00 hodin.

„Pro tři nejlepší jsme připravili hodnotné ceny v podobě našich voucherů. Mohou se těšit na kurz sportovní jízdy nebo svezení v závodním speciálu. Bonusem pak bude vždy pár kvalitních ponožek v různých barvách a designu s číslem 33, které odkazuje na stáří našeho okruhu,“ upřesnila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Dalším bonusem by pak byl podle ní zcela jistě sníh. „Jízdám dodává tu pravou zimní atmosféru a řidičům umožní vyřádit se v kontrolovaných smycích. Bohužel, podle dlouhodobé předpovědi počasí to ale na sněžení nevypadá. Mělo by být mírně nad nulou a oblačno. Srážky však meteorologové nepředpokládají. Ale třeba se zadaří, nechme se překvapit,“ doplnila.

LOUDA CUP odstartuje formou Le Mans, což zaručuje diváckou atraktivitu. Organizátoři ji pak ještě znásobí tím, že na přední kapotu vozu soutěžících umístí košík, do nějž vloží tenisový míček. Pokud při jízdě vypadne, znamená to diskvalifikaci. Vítězem se stane jezdec, který i s míčkem dorazí první do cíle. „Nejedná se tedy o klasický závod, na jaký jsou fanoušci okruhu zvyklí. Nerozhodují při něm koňské síly, a tak se může přihlásit opravdu každý s jakýmkoli vozem,“ upřesnila Raková. Přihlášky se jménem, příjmením a značkou a typem vozu pořadatel přijímá na e-mailové adrese rakova@autodrom-most.cz.

Zimní jízdy se uskuteční za každého počasí. Další možnost vyzkoušet si možnosti svého vozu a své řidičské umění na uzavřeném okruhu zájemci budou mít už v lednu. Podrobné informace včetně termínů volných jízd najdou zde. Jízdu je možné uskutečnit až po zakoupení kuponu ke vjezdu na dráhu ve startovní věži autodromu. Dosažený čas na jedno kolo pořadatelé z bezpečnostních důvodů neměří.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři