Neopakovatelné zážitky pro návštěvníky a fanoušky WorldSBK 2023

10.08.2023 14:07

Víkend plný akcí a vzrušení ovládl Autodrom Most, který hostil Mistrovství světa superbiků WorldSBK Czech Round 2023. Za tímto mimořádným závodním víkendem stála nejenom světová špička superbikového sportu, ale také Automotoklub Most v AČR z.s., který se podílel na organizaci a zajistil pro fanoušky i návštěvníky množství zajímavých aktivit.

 

Fanoušci měli možnost potkat své favority tváří v tvář na několika akcích, které probíhali po celý víkend ať už na samotném závodišti, nebo v okolí Autodromu. Mezi hlavní zážitky patřil populární pit walk, kdy fanoušci mohou nahlédnout do zázemí týmů přímo z boxové uličky a setkat se přímo s jezdci i členy týmu. Po každém závodě navíc probíhají pro fanoušky pódiové show s jezdci, kteří s publikem hodnotí průběh právě skončeného závodu. Na závěr každého dne bylo navíc uspořádáno setkání s jezdci v kempu, kde měli fanoušci další možnost interakce s předními jezdci šampionátu.

 

Jednou z vrcholných akcí, kterou Automotoklub Most pořádal už během roku, byly jízdy po okruhu pro zájemce, kteří si chtěli vyzkoušet závodní vůz OCR. Účastníci nejenže zažili adrenalinový zážitek, ale také získali nové informace a znalosti o sportovní jízdě. V rámci víkendu WorldSBK Most byla ve VIP zóně předána ocenění nejlepším účastníkům, což dodalo zážitku závodu další rozměr.

 

Automotoklub Most se také zapojil do podpůrného programu, který zahrnoval soutěže o vstupenky na WorldSBK. Tyto soutěže probíhaly jak na vlastních sociálních sítích, tak ve spolupráci s mediálními partnery, čímž bylo dosaženo širokého dosahu.

 

Pro motocyklisty, kteří dorazili na vlastních strojích, byla připravena možnost účasti na společné projížďce po závodní dráze. Bike parade, kterou využilo desítky motorkářů, nabídla neopakovatelný zážitek z pohledu účastníků i diváků.

 

Diváci na tribunách nebyli opomíjeni, a to díky bohatému programu, který mohli sledovat na velkoplošných obrazovkách, nebo se do něj i aktivně zapojit.

 

Samotný areál Autodromu Most není jen místem závodů, ale také moderním polygonem určeným pro výcvik, školení řidičů a testování vozidel. V rámci akcí jako WorldSBK si návštěvníci mohou obvykle vyzkoušet ukázkové kurzy bezpečné jízdy, které kombinují teoretickou a praktickou část a jsou skvělým příspěvkem k osvětě silniční bezpečnosti.

 

Jednou z atrakcí závodního víkendu byla výstava sportovních a elektrických vozidel od značky Hyundai. Také další doprovodné expozice značek a závodních týmů poskytly přehled o aktuálních trendech v oblasti alternativních pohonů motocyklů.

 

Nadační fond Autodrom Most je dlouhodobě nedílnou součástí dění na autodromu a k podpoře místních spolků, rodin a mladých sportovců z mostecka obvykle získává prostředky z dražby artefaktů, ale i obdarováním vstupenkami těm kteří by si jinak tento zážitek nemohli dovolit.  

text+foto: ADM


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři