Nový MEGANE R.S. má za sebou testování na autodromu

18.05.2018 16:51

Novináři si tento týden mohli osobně vyzkoušet, jak funguje při ostré jízdě na mosteckém závodním okruhu nový vůz MEGANE R.S. Na sever Čech je pozvala k testování vylepšené sportovní verze oblíbeného modelu automobilka Renault. „Nový Renault MEGANE R.S. nabízí v daném segmentu naprosto ojedinělý systém 4Control a dvě verze podvozku, Sport a Cup. Tlumiče disponují hydraulickými dorazy, což řidiči umožňuje zažít nefalšovanou radost z jízdy,“ přiblížila testovaný vůz tisková mluvčí společnosti Renault Česká republika Jitka Skaličková.

Vysoce výkonný vůz ukrývá pod kapotou nový přeplňovaný motor o objemu 1,8 litru. Dosahuje výkonu 205 kW (280 k) a 390 Nm točivého momentu, který je přenášen manuální, nebo automatickou dvouspojkovou převodovkou EDC. „Přivezli jsme 12 vozů, které měli novináři k dispozici. Akce se setkala tradičně s velkým zájmem. Testovací jízdy prokázaly skvělé vlastnosti vylepšeného modelu,“ doplnila Skaličková.

Renault navázal už před časem s mosteckým autodromem partnerství, spolupráce se zdárně rozvíjí. Francouzská automobilka poskytla své osobními vozy managementu společnosti AUTODROM MOST a je nepřehlédnutelná také při závodech na okruhu. Roli safety caru autodromu totiž převzal její rychlý a silný speciál Renault Clio RS.

 „Je vždy přínosem, pokud se podaří spojit se silným a věrohodným partnerem. Umožňuje nám to mimo jiné soustředit se na maximální kvalitu našich služeb. Nespočívá jen v komfortním zázemí pro jezdce a jejich závodní týmy, ale samozřejmě také v nabídce atraktivního programu pro diváky, jímž chceme zaujmout všechny naše návštěvníky napříč generacemi,“ zhodnotila spolupráci obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Renault je svázán se sportovními disciplínami už déle než 115 let. V té královské, Formuli 1, automobilka a její týmy dosáhly na 12 titulů v poháru konstruktérů, 165 vítězství a 213 získaných pole-position. Výrazné popularitě se těší také světová série Renault (World Series by Renault). Renault přijímá nové výzvy, zapojil se do mistrovství světa FIA monopostů s čistě elektrickým pohonem. V historicky premiérové sezoně MS Formule E dokonce zvítězil.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři