Octavia Cup podruhé na autodromu. Kdo se popere o vítězství?

22.08.2016 16:55

Letos obnovený - mezi jezdci i diváky velmi oblíbený – šampionát Škoda Octavia Cup se vrací do Mostu. Po premiéře v polovině června se diváci na severu Čech dočkají opakování napínavých soubojů cupových Octavií třetí generace o víkendu 3. a 4. září. Obohatí program šestého pokračování letošního evropského šampionátu okruhových tahačů FIA ETRC, které pod názvem Czech Truck Prix hostí mostecký autodrom už počtyřiadvacáté.

Startovní listina Octavia Cupu pro mostecký volný závod, jehož výsledky se do průběžného pořadí šampionátu nezapočítávají, čítá 12 jmen. Při absenci většiny zahraničních účastníků soutěže, jejímž důvodem je plnění sponzorských povinností, se tak otevírá šance na vítězství zejména českým jezdcům. Zle zatopit jim ale může i německý soupeř Sebastian Steibel či Američan August MacBeth, který o uplynulém víkendu příjemně překvapil na Slovakia Ringu.

Vítězstvím v sobotním i nedělím závodě na Slovakia Ringu si upevnil vedení v průběžném hodnocení Octavia Cupu maďarský závodník Gábor Tim. Celkovou druhou příčku obhájil po víkendu Tomáš Pekař, i když bodově se k němu stále více přibližuje zatím třetí Michael Vorba. Premiérového šampiona novodobé historie Škoda Octavia Cupu organizátoři korunují po závěrečných závodech úvodního ročníku obnoveného seriálu, jež se uskuteční na Masarykově okruhu v Brně o víkendu 9. až 11. září.

O týden dříve v Mostě se diváci budou těšit za volanty Octavií také na domácí borce. Jsou jimi Jiří Stránský a Pavel Pups. Zajímavým jménem ve startovní listině je zcela jistě i Tiki Ivoševič. Působil v seriálu Česká pojišťovna Škoda Octavia Cup v letech 1997 až 2010, v obnoveném šampionátu se ale v Čechách žijící Chorvat objeví zatím jen v tomto jediném volném závodě.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři