Oslavy 33. výročí vzniku autodromu propuknou o víkendu 18. a 19. června

10.06.2016 16:28

Společnost AUTODROM MOST zve širokou veřejnost na oslavu 33. výročí vzniku stejnojmenného závodního okruhu. Na bohatý a pestrý program se mohou těšit o víkendu 18. a 19. června, kdy autodrom hostí souboje cestovních vozů a formulí zóny střední Evropy pod názvem The Most FIA CARS CENTRAL Europe Challenge a zároveň obnovený oblíbený okruhový seriál Octavia Cup.

Doprovodný program je podle eventové manažerky společnosti Terezy Zajíčkové sestavený tak, aby připomínka třiatřiceti let autodromu byla pokud možno akční. Závodní veterány si tak návštěvníci mohou nejen prohlédnout na výstavních plochách, ale uvidí je v neděli odpoledne i přímo na dráze při vloženém závodě. Na zvídavé dotazy odpoví legendy motorsportu při autogramiádě, některé z nich znovu usednou do kokpitu a předvedou, že ze svého jezdeckého umění nic nezapomněly.

„Nebudeme ale jen vzpomínat. Adrenalin pomůže vyplavit například letecká akrobatická show driftérská show či rychlostní zkouška na cílové rovince závodního okruhu o polední přestávce,“ upřesnila Zajíčková.

Z veteránů do Mostu dorazí například MG UVA, F3 Wartburg, MTX 1-01 Formule Škoda. Vůz JSK Alfa Romeo vlastní konstrukce přiveze Jiří Švec. Závodil s ním na autodromu na konci 80. let, později jezdil závody do vrchu. Účast přislíbil i několikanásobný mistr republiky a vítěz závodů v Mostě Václav Lím s AVIÍ AE-3 Formule Easter. Zajímavá bude i výstava historických plakátů z archivu autodromu od roku 1983, kdy se jel první závod nazvaný O POHÁR AUTODROMU MOST. Retro plakáty si zájemci mohou i zakoupit.  

Fanoušci rychlých kol mohou také vydražit další z celkem 99 kusů původního asfaltu velkého závodního okruhu mosteckého autodromu z roku 1983. Kusy asfaltu jsou zasazeny do stříbrné destičky s vyobrazením oválu a jmény věhlasných pilotů, kteří se v minulosti po asfaltu mostecké dráhy proháněli. Patří mezi ně například Valentino Rossi, Max Biaggi, Carlos Sainz, David Coulthard či Mika Häkkinen.

Do Mostu zavítá i nejúspěšnější český jezdec novodobé historie Tomáš Enge, od jehož startu v královské disciplíně motoristického sportu, seriálu Formule 1, letos uplynulo 15 let. Diváci se ale mohou těšit i na známé tváře showbyznysu, zpěvačku Olgu Lounovou či herce Lukáše Langmajera.

Pořadatelé nezapomínají ani na nejmenší návštěvníky. Centrem zábavního programu pro chlapce a dívky bude Fan Village a dětské dopravní hřiště s přilehlým zázemím. Zapůjčit si mohou zdarma kola, koloběžky, odrážedla a přilby. Vyřádí se v nafukovacím skákacím hradu, čeká je závod ve slalomu či vědomostní soutěže. Součástí dětského programu je i výtvarný koutek či malování na obličej.

Podrobné informace o doprovodném programu zájemci najdou zde.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři