Petr Fulín odstartuje do prvního závodu FIA WTCR v Mostě z pole position!

08.10.2021 21:58

Český závodník Petr Fulín odstartuje do nedělního prvního závodu FIA WTCR v Mostě z prvního místa. Vděčí za to konečnému desátému místu z páteční kvalifikace, která se jede na tři části, přičemž do druhého kvalifikačního kola postupuje nejrychlejších dvanáct závodníků. Top pět z těchto dvanácti nakonec svádí boje o desetinky v části třetí.

Petr Fulín se osmým místem v první fázi probojoval do té druhé, na jejímž konci svítilo jeho jméno na desáté pozici. A protože pro start prvního závodu se otáčí pořadí prvních deseti závodníků z kvalifikace, pole position je na světě!

„Co víc si přát, je až neuvěřitelné, jak jsme byli konkurenceschopní, zejména v první části kvalifikace, kde to bylo všechno ve dvou desetinách. K tomu máme v autě desetikilové závaží a já jsem rok nezávodil, takže mi to přijde až z říše snů,“ hodnotil Petr své pocity bezprostředně po vystoupení z auta.

Výsledek je o to cennější, že týmu scházejí zkušenosti s pneumatikami GoodYear, což značně stěžuje hledání ideálního nastavení auta nejen na jedno rychlé kvalifikační kolo, ale i následně do závodu.

„Navíc máme na celý víkend méně pneumatik, takže jsme si nemohli ve druhé kvalifikaci dovolit dva výjezdy a v podstatě jsme všechno vsadili na jedno rychlé kolo, což naštěstí vyšlo. Člověk si řekne desáté místo, ale je třeba se podívat, kdo je za námi. Tarquini, Monteiro, Rob Huff, to jsou legendy mistrovství světa cestovních vozů,“ vrací se Petr ke kvalifikačním šachům na svém oblíbeném okruhu a na závěr dodává: „Děkuji celému týmu, který tu zatím odvádí skvělou práci. Myslím si, že až třeba za čas nám to všem dojde, co se nám podařilo. Nevíme, jak dopadnou závody, třeba se mi nepovede z pole position dobře odstartovat, ale druhé místo z prvního tréninku a tu kvalifikaci už nám nikdo nevezme. Nemůžu tomu ani věřit, je to skvělý pocit a díky ještě jednou všem, co tady jsou, za skvěle odvedenou práci. A v neposlední řadě děkuji všem partnerům, kteří, když jsem je obvolal, na to během velmi krátké doby kývli a moc nám finančně pomohli, jinak bychom tu taky nebyli. Jasně, je to pořád jenom kvalifikace, ale i tak to je skalp, který si zarámujeme,“ uzavírá Petr své vzpomínky na kvalifikaci.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři