Příjezd na autodrom od Prahy zkomplikuje i v letošní sezoně objížďka

20.03.2020 12:06

Dopravu v Mostě komplikuje už rok dlouhodobá výluka. Řidiči kamionů, kteří přijíždějí do Mostu ze směru od Prahy a chtějí pokračovat na Chomutov a také na akce do areálu mosteckého autodromu, musejí využívat objízdnou trasu. Důvodem je rekonstrukce silničního mostu pod hradem Hněvín, práce by měly skončit letos v červenci.

„Pokud se podaří termín splnit a po novém mostě se skutečně začne jezdit v červenci, pak se dopravní výluka v letošní sezoně týká dvou našich stěžejních akcí. První z nich je závodní víkend supersportovních vozů ADAC GT Masters od 15. do 17. května a závodní víkend evropské série NASCAR a historických vozů OMV MaxxMotion NASCAR Show ve dnech 19. až 21. června. Jak ale víme, život na celém světě výrazně ovlivňuje současná pandemie koronaviru. Termín dostavby mostu, i termíny našich akcí jsou tak nejisté. Uvidíme, jak se situace vyvine,“ uvedl technický ředitel společnosti AUTODROM MOST Pavel Pech.

Demolice a nová výstavba jednoho ze dvou silničních nadjezdů nad železniční tratí uzavřely úsek ve směru od Prahy a Teplic na kruhový objezd v mostecké městské části Souš, z něhož se sjíždí do Komořan a na Chomutov a také právě do Mostu k areálu autodromu. Nákladní vozy a kamiony musejí pokračovat po silnici I/27 směrem na Litvínov, v Záluží pak odbočí na Komořany. Odtud mohou jet dále na Chomutov nebo se vrátit na zmíněný kruhový objezd a odbočit k autodromu. Objízdná trasa je dlouhá zhruba 20 kilometrů.

Výluka se netýká osobních automobilů. Řidiči, kteří mají namířeno ve směru od Prahy do Chomutova nebo na autodrom, dojedou k jeho areálu a dále ke kruhovému objezdu v Souši po místních komunikacích v Mostě.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři