První kolo talentové soutěže pokračuje pro velký zájem až do konce října

14.09.2016 15:03

Až do konce října pokračuje pro velký zájem první kolo soutěže Automotoklubu Most s podporou Českého olympijského výboru a Autoklubu České republiky „Hledá se nový okruhový šampion“ pro mladé muže a ženy od 15 do 27 let. Zajet co nejrychleji jedno kolo na malém okruhu mosteckého autodromu se amatérští jezdci mohou pokusit už v pátek 16. září, a to od 15:00 do 18:00 hodin. Další termíny organizátoři postupně zveřejní na webových stránkách www.autodrom-most.cz.

„Po počátečních rozpacích nabrala soutěž vysoké obrátky. Jsme rádi, že se nám podařilo mladé lidi oslovit a zveme i další, aby neváhali a také se zapojili. Motivací jsou kromě adrenalinového zážitku určitě i velmi zajímavé ceny pro ty nejlepší,“ láká mladé jezdce členka výboru mosteckého automotoklubu a obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Automobily pro soutěž o šampiona pořadatelé rozdělili do čtyř skupin podle poměru hmotnosti a výkonu, samostatnou kategorii pak tvoří jízdy na divokou kartu. Z každé skupiny postupuje do 2. kola soutěže 25 jezdců s nejlepšími dosaženými časy, na divokou kartu pak pět jezdců s nejlepšími časy. Ve 2. kole tak svede souboj 105 mladých mužů či žen.

Auta jsou zařazena do skupin od N1 do N4, z každé skupiny postupuje do 2. kola soutěže 25 jezdců s nejlepšími dosaženými časy. „V poslední jmenované ale zatím nefiguruje žádný soutěžící. Pokud tedy v některé z kategorií nenaplníme počet postupujících, mají šanci jezdci z ostatních skupin. Může se tak stát, že místo 25 postoupí z každé skupiny do 2. kola soutěže více jezdců i ve slabších vozech. Bez šance tak není například ani Škoda Fabia 1,2,“ upozornila Svobodová.

Třetí kolo se zúží ze 105 na 40 nejrychlejších mladých jezdců, ve finálním 4. kole poměří síly deset nejlepších. Pravidla soutěže i termíny jednotlivých kol zájemci najdou zde, průběžné pořadí jezdců zde, tabulku postupujících do dalšího kola pak zde.

Přihlásit do soutěže se může prakticky každý občan ČR v dané věkové kategorii. Finanční nároky spojené s účastí jsou totiž právě díky podpoře Českého olympijského výboru a Autoklubu ČR minimální, naopak výherní ceny více než lákavé. Vítěz absolvuje jako jezdec závodní víkend obnoveného seriálu Octavia Cup v příštím roce. Jeho úspěšní rivalové, kteří skončí na 2. až 10. místě, získají volný vstup do okruhové školy autodromu. Další v pořadí až do 40. místa se pak mohou těšit na sportovní kemp s dvojnásobným vítězem evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petrem Fulínem. Ostatní účastníci soutěže dostanou vouchery společnosti AUTODROM MOST. Nikdo tak neodjede s prázdnou.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři