PUMA posiluje angažmá v českém motoristickém a leteckém sportu

03.07.2023 08:15

Značka PUMA se stále více angažuje ve světovém motoristickém sportu. Je dlouhá léta předním dodavatelem závodního vybavení a lifestylových kolekcí v motoristickém sportu. Spolupracuje s týmy jako Mercedes-AMG Petronas F1, Scuderia Ferrari, Alfa Romeo F1 Team Stake, BMW M Motorsport a Porsche Motorsport. Od příštího roku se stane i oficiálním dodavatelem závodů formule 1 a bude pro F1 vyrábět oděvy, obuv a doplňky. Ruku v ruce s tím jde posilování přítomnosti značky v českém motoristickém a nově i leteckém sportu.

Zatím posledním krokem světového výrobce sportovního vybavení je navázání spolupráce s jedním z nejtalentovanějších českých motocyklových závodníků nové generace Oliverem Königem, který se loni stal jediným českým zástupcem a zároveň nejmladším jezdcem ve startovním poli mistrovství světa FIM superbiků. „PUMA je proto pro mě ideálním dodavatelem vybavení, které pro svůj náročný trénink potřebuji,“ říká Oliver König.

PUMA od poloviny 80. let vyvíjí pro motoristické závody nejen nehořlavé kombinézy, závodní obuv a další vysoce výkonné závodní vybavení, ale také týmové dresy, fanouškovské oblečení a lifestylové kolekce. V České republice spolupracuje i s velkým talentem české rallye, někdejším motokárovým jezdcem Dominikem Stříteským ze stáje ACA Škoda Vančík Motorsport. „Dominik nám dělá velkou radost. Loni se umístil na třetím místě Mistrovství ČR a je tak jedním z našich nejperspektivnějších rallyových závodníků,“ říká Jan Sochor, generální ředitel Puma pro střední a východní Evropu.

Pozici aktuálně nejautentičtější a nejdůvěryhodnější sportovní značky v motoristickém sportu PUMA v ČR upevňuje také spoluprací s Autoklubem České republiky, jehož tým ACCR Czech Talent Team produkty značky rovněž podporuje. „V neposlední řadě jsme také partnerem Autodromu v Mostě, s nímž do budoucna plánujeme i zajímavé společné akce, které by český motoristický sport mohly ještě dále posunout,“ doplňuje Jan Sochor.

 

Nově i v letecké akrobacii

Zavedená partnerství s českými závodníky rozšíří letos ještě o novou dimenzi spolupráce s akrobatickým pilotem Lukášem Pařízkem, kterému odborníci předpovídají v letecké akrobacii světovou kariéru. Lukáš už má za sebou nespočet úspěchů v různých kategoriích, například tituly mistra a několikanásobného vicemistra republiky, bronz z mistrovství Evropy v akrobatickém motorovém létání a medaili z mistrovství světa MS v akrobacii kluzáků. Je to také první český mladý akrobat, který získal po deseti letech povolení létat akrobacii v nejvyšší kategorii Unlimited.

„V letecké akrobacii klademe velký důraz na kvalitu vybavení, proto jsem velmi rád za spolupráci se značkou PUMA. Navíc se velmi rád zařadím mezi její ambasadory,“ říká Lukáš Pařízek.

 

PUMA slaví 75 let

„PUMA letos slaví 75. výročí svého založení a připomíná si při této příležitosti i svou významnou stopu v odvětví motoristického sportu. Od samého začátku byla hybnou silou inovací a posouvala hranice možného, pokud jde o užitné vlastnosti, funkčnost a design oblečení pro automobilové i motocyklové závodníky. Spolupracovali jsme přitom s největšími postavami motoristického sportu a týmy. Jsme proto rádi, že můžeme v roce 75. výročí značky významně rozšířit naši podporu motoristických sportovců i v České republice,“ uvedl Jan Sochor, generální ředitel Puma pro střední a východní Evropu.

 

text+foto: PUMA


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři