Rekordní růst WorldSBK v Mostě

20.11.2023 10:02

V průběhu roku 2023 na závody WorldSBK zavítalo téměř 600 000 diváků. Návštěvnost WorldSBK rostla po celý rok 2023 kdy se na závody přišlo podívat obrovské množství lidí. Téměř 600.000 diváků bylo svědkem napínavé akce v průběhu mistrovství světa superbiků MOTUL FIM 2023, když Alvaro Bautista(Aruba.it Racing – Ducati) získal svůj druhý titul navzdory tvrdé konkurenci Topraka Razgatlioglua, který během své poslední sezony závodil v modrém týmu Pata Yamaha Prometeon WorldSBK. Vzhledem k tomu, že o titulu bylo rozhodnuto až v posledním kole sezony, fanoušci s napětím sledovali, jak se pořadí vyvíjí.

 

CELKOVÝ OBRAZ: Vysoká návštěvnost ve všech kategoriích

Během celého roku, kdy šampionát zavítal do devíti různých zemí světa, se na boj o titul WorldSBK přišlo podívat celkem 593 369 diváků. Každé kolo navštívilo v průměru necelých 50 000 diváků, což podtrhuje atraktivitu WorldSBK a ohromující dění na trati, stejně jako zábavu mimo trať a možnost dostat se do blízkosti svých oblíbených jezdců při slavnostních ceremoniálech na stupních vítězů a v Paddock Show. Celkově se jedná o nárůst o 8,22 %.

 

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ AKCE: Magické Misano a Ducati slaví

V pátém kole šampionát WorldSBK zavítal do Misana na okruh "Marco Simoncelli". Bautista si tehdy na domácí půdě svého výrobce připsal čtvrtý hattrick v sezoně 2023, přičemž Ducati ve druhém závodě vyjela ve speciálním žlutém zbarvení, čímž odkázala na svou historii. Diváci, kterých se sešlo 70 815, mohli vidět i dvojnásobné pódium pro Bautistova týmového kolegu Michaela Rubena Rinaldiho, první vítězství v roce 2023 pro Axela Bassaniho v týmu Motocorsa Racing a průlomový víkend Danila Petrucciho (Barni Spark Racing Team), i když výsledky neodrážely jeho tempo.

 

NEJVĚTŠÍ RŮST: obrovské nárůsty na akcích

V roce 2023 se konaly dvě akce, které letos zaznamenaly více než 40% nárůst návštěvnosti. V Czech Round na Autodromu v Mostě byl zaznamenán 45% nárůst oproti loňskému roku. A v Jerezu pak došlo k dalšímu obrovskému nárůstu oproti roku 2019, kdy tam WorldSBK zavítal naposledy bez omezení. Obrovský 42% nárůst diváků zaznamenalo finále sezony, které hostilo jeden z nejlepších závodů vůbec, protože dva nejlepší jezdci šampionátu se v posledních deseti kolech předjeli 38krát.

 

DALŠÍ NOVINKY: Návštěvnost se zvyšuje po všech stránkách 

Zatímco Most a Jerez jsou díky neuvěřitelnému nárůstu diváků v čele, dobré zprávy přišly i z dalších okruhů. Napříč celou sezónou zaznamenala i ostatní místa konání vyšší návštěvnost než dříve, přičemž hodnoty se pohybovaly od 4,4 % do 15 %.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři