Řidiči mají šanci odečíst nastřádané body i po Vánocích

14.12.2016 10:35

I po vánočních svátcích uspořádá mostecký autodrom školení bezpečné jízdy pro řidiče, kteří mají zaznamenány v registru trestné body a chtějí si je odmazat. Po pondělku 19. prosince budou mít zájemci o školení šanci ještě i v pátek 30. prosince. Konec roku je navíc podle obchodní a marketingové ředitelky společnosti AUTODROM MOST Jany Svobodové velmi výhodným termínem.

„Odečíst body na základě školení je totiž možné jen jednou v kalendářním roce. Kdo nasbíral více bodů a i po školení v prosinci mu nějaké zůstanou, může se už zkraje nového roku nechat proškolit znovu. Nejbližším termínem je středa 4. ledna,“ vysvětlila Svobodová.

Školení je určeno pro řidiče, kteří mají  ke dni podání žádosti v registru řidičů body za jednání zařazené do bodového hodnocení za porušení povinností podle zvláštního právního předpisu. Nesmějí mít v součtu zaznamenáno více než deset bodů, zároveň žádný z přestupků nesmí být ohodnocen šesti a více body. Potvrzení o absolvování školení bezpečné jízdy má platnost 30 dní ode dne vydání, řidič tak musí podat žádost o odečet bodů v této lhůtě.

Obsahem školení, které sestává z teoretické výuky a praktického výcviku, je teorie řízení a zásad bezpečné a defenzivní jízdy, nejčastější příčiny dopravních nehod a jejich předcházení, důsledky protiprávního jednání řidičů motorových vozidel či prevence řešení mimořádných událostí v silničním provozu.

Splnit veškeré podmínky nutné pro absolvování školení řidiči musejí v týdenní lhůtě před samotným školením, počítají se přitom pracovní dny. V případě termínu 30. prosince je tedy nutné splnit podmínky do středy 21. prosince, u termínu 4. ledna je pak nejzazší lhůtou pátek 23. prosince. Více informací zájemci najdou na webových stránkách  http://www.odpocetbodu.cz/.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři