Řidiči si mohou odečíst trestné body hned zkraje nového roku

21.12.2016 13:29

Hned zkraje nového roku uspořádá mostecký autodrom školení bezpečné jízdy pro řidiče, kteří mají zaznamenány v registru trestné body a chtějí si je co nejdříve odmazat. Zájemci o školení mají šanci už ve středu 4. ledna. Řidiči ale musejí splnit veškeré podmínky nutné pro absolvování školení do pátku 23. prosince. Zbývají tak už jen dva dny. Více informací na webových stránkách  http://www.odpocetbodu.cz/.

Školení je určeno pro řidiče, kteří mají  ke dni podání žádosti v registru řidičů body za jednání zařazené do bodového hodnocení za porušení povinností podle zvláštního právního předpisu. Nesmějí mít v součtu zaznamenáno více než deset bodů, zároveň žádný z přestupků nesmí být ohodnocen šesti a více body. Potvrzení o absolvování školení bezpečné jízdy má platnost 30 dní ode dne vydání, řidič tak musí podat žádost o odečet bodů v této lhůtě.

Obsahem školení, které sestává z teoretické výuky a praktického výcviku, je teorie řízení a zásad bezpečné a defenzivní jízdy, nejčastější příčiny dopravních nehod a jejich předcházení, důsledky protiprávního jednání řidičů motorových vozidel či prevence řešení mimořádných událostí v silničním provozu.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři