Rodiče s dětmi často navštěvují dopravní hřiště autodromu

25.06.2020 10:24

Po rozvolňování opatření proti šíření nemoci covid-19 znovu ožilo i dětské dopravní hřiště mosteckého autodromu. Je vybaveno funkčními dopravními značkami a herními prvky jako jsou prolézačky, skluzavky, houpačky, lezecké stěny nebo malé fotbalové branky na sousední zatravněné ploše. I proto je stále častěji oblíbeným cílem rodin s dětmi. Vstup je bezplatný, zájemci si zdarma mohou zapůjčit také kola, koloběžky, odrážedla či přilby.

Školy a dětské organizace si mohou vedle zápůjčky kol objednat za mírný poplatek také praktickou dopravní výuku svých svěřenců vedenou instruktorem bezpečné jízdy autodromu. „Instruktor samozřejmě přistupuje k výkladu zábavnou formou, aby děti zaujal a udržel jejich pozornost. Zároveň jim vštěpuje základní prvky bezpečného chování chodců a cyklistů v běžném provozu v ulicích měst,“ upřesnila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Bonusem pro školáky či předškoláky s pedagogickým dozorem je možnost spojit pobyt na dětském dopravním hřišti s bezplatnou prohlídkou celého areálu autodromu, a to včetně startovní věže s dispečinkem či boxů. „Když budou mít štěstí, uvidí na velkém závodním okruhu trénovat a testovat závodní auta nebo motorky. Takový zážitek rozproudí adrenalin v krvi zejména chlapcům, ale ani děvčata se nemusejí nudit. Mezi profesionálními jezdci figuruje řada žen, z nichž některé dosáhly výjimečných úspěchů,“ upozornila ředitelka.

Dopravní hřiště slouží už několik let také jako zázemí pro letní příměstský tábor pro chlapce a dívky ve věku 6 až 15 let. Mezi rodiči i dětmi je týdenní pobyt na autodromu velmi oblíbený. Původní dva turnusy tak organizátoři postupně rozšířili o další dva. V letošním roce už jsou dva červencové a jeden srpnový plně obsazeny. „Volná místa zbývají ještě v termínu od 3. do 7. srpna. Kdo chce svého potomka přihlásit, neměl by dlouho váhat,“ doplnila Veronika Raková.

Návštěvníci dopravního hřiště se ale nemusejí omezit jen na jízdu na kole. V sousedství areálu je 600 metrů dlouhá motokárová dráha, na níž si mohou zajezdit všichni rodinní příslušníci. Provozovatel totiž disponuje i dětskými motokárami. Více informací zájemci najdou zde.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři